ارتباط مصرف زیاد مواد قندی و مشکلات مرگبار قلبی

سلامانه :  نتایج تحقیقات جدید، رابطه بین مصرف بیش از حد مواد قندی و شیرین و مشکلات مرگبار قلبی را به اثبات می رساند.
 

به گزارش آسوشیتدپرس، محققان آمریکایی در تحقیقی جدید دریافتند، مواد قندی مخفی در بسیاری از غذاهای فراوری شده، خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد.

خوردن بیش از حد نوشابه های گازدار شیرین و بستنی، افراد را در معرض بالاترین خطر قرار می دهد.

براساس نتایج این تحقیق، برای افرادی که معمولا در روز دو هزار کالری مصرف می کنند، حتی نوشیدن دو قوطی نوشابه گازدار، خطر ابتلا به مشکلات قلبی را افزایش می دهد.

به گفته «راچل جانسون» رییس کمیته تغذیه انجمن قلب آمریکا، دانشمندان مطمئن نیستند که مواد قندی چه طور ممکن است به بروز مشکلات مرگبار قلبی کمک کند، اما مشخص است که مواد قندی، فشار خون و سطح کلسترول ناسالم و تری گلیسریدها را افزایش می دهد و همچنین ممکن است نشانه های برافروختگی مرتبط با بیماری قلبی را بالا برد.

در تحقیق محققان آمریکایی که بین سال های 1988 تا 2010 انجام شد، بیش از 30 هزار شهروند آمریکایی با متوسط سنی 44 سال مورد آزمایش قرار گرفتند و پرسش هایی در مورد ر‍ژیم غذایی از آنها پرسیده شد.

محققان در تحقیق خود به مواد قندی افزوده به غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده یا شکر پاشیده شده روی قهوه یا غلات توجه خاصی نشان دادند.

حتی غذاهایی که طعم شیرین ندارد، همچون نان های بسته بندی شده و سس گوجه فرنگی، حاوی شکر اضافی هستند.

در واقع، اکثر کارشناسان بخش سلامت موافق هستند که مصرف زیاد مواد قندی، سالم نیست، اما اجماع جهانی در این مورد که چه مقدار از این مواد، خیلی زیاد است، وجود ندارد.

برپایه نتایج تحقیق محققان آمریکایی، احتمال مرگ ناشی از مشکلات قلبی در بزرگسالانی که دست کم 25 درصد کالری مورد نیاز بدن خود را از مواد قندی افزوده شده تامین می کنند، تقریبا سه برابر بیش از افرادی است که کمتر از 10 درصد کالری خود را از این مواد می گیرند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.