با عوارض ناس، مخدر قدیمی و خوشبوکننده جدید دهان آشنا شوید

با عوارض ناس، مخدر قدیمی و خوشبوکننده جدید دهان آشنا شوید

سلامانه : معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا درباره عوارض ماده مخدر ناس که اخیراً به عنوان خوشبو کننده دهان مورد استفاده جوانان قرار می‌گیرد هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر صفورا محبی اظهار داشت: «از قدیم الایام مخلوط پودر تنباکو و آهک در کشورهای همسایه شرقی به عنوان یک ماده سرخوشی آور مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این عادت به میزان کمتر، در نواحی شرقی و جنوب شرقی کشورمان نیز در میان بعضی افراد رایج است. ناس یا نسوار پودری سبز رنگ است که بویی بد و تهوع آور دارد و در بسته‌های کوچک پلاستیکی بسته بندی و به فروش می‌رسد. مصرف کنندگان پودر را به تنهایی یا به صورت پیچیده شده در یک دستمال کاغذی در زیر لب پایینی قرار داده و بعد از ایجاد اثر سرخوشی آور آن را به بیرون پرتاب می‌کنند.»


وی افزود: «افراد سودجو ودست اندرکاران تهیه و توزیع ناس برای گسترش مصرف آن اسانس‌های خوشبو کننده و مواد شیرین کننده مصنوعی مانند سدیم ساخارین را نیز به پودر اولیه اضافه کرده و مخلوط حاصل را در کیسه‌های کوچک شبیه چای کیسه‌ای قرار می‌دهند و تعدادی از این کیسه‌های کوچک در یک بسته بندی شکیل قرار گرفته و با نام‌های مختلف وارد بازارمی کنند.»


وی نسبت به عرضه ناس به اشکال جدید اشاره کرد و هشدار داد: «انواع ساده ناس یا نسوار فقط به علت اثر محرک و سرخوشی آوری که دارد توسط مصرف کنندگان مورد استفاده قرارمی گیرد. اما اشکال جدید نسوار توسط بعضی افراد به ویژه جوانان به عنوان خوشبو کننده دهان هم استفاده می‌شود یا اینکه فرد خود را به بهانه اینکه از خوشبو کننده دهان استفاده می‌کند فریب داده و از اثرات سرخوشی آور این مواد بهره می‌برد.»


دکتر محبی در مورد اثرات سوء انواع ناس یا نسوار گفت: «زیان آورترین ماده در ناس یا نسوار همان نیکوتین موجود در تنباکو است که از طریق مخاط دهان جذب و وارد خون می‌شود. اثر خورندگی آهک بر بافت دهانی و ایجاد آسیب بافتی، جذب نیکوتین را چند برابر می‌کند. نیکوتین یک آلکالوئید سمی است که مصرف یک دهم گرم آن کشنده است. آهک موجود در نسوار به واسطه اثر خورندگی، آسیب شدید بافتی را در دهان ایجاد می‌کند و موجب پوسیدگی دندان‌ها و زخم‌های لثه می‌شود و نهایتاً منجر به ایجاد عفونت می‌گردد. تحریک مکرر بافت‌های دهانی توسط آهک یکی از عوامل ایجاد سرطان در حفره دهانی است.»


 معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا خاطر نشان کرد: «جذب نیکوتین و سایر سموم و آلودگی‌ها نیز توسط بافتهای آسیب دیده دهانی به شدت افزایش می‌یابد. پرتاب محتویات دهانی توسط مصرف کنندگان منجر به انتقال آلودگی‌های احتمالاً میکروبی و ویروسی این افراد به محیط می‌شود و به ویژه در گسترش بیماری‌های تنفسی مؤثر است. این مواد همچنین ممکن است به انواع میکروب‌ها، فلزات سنگین مانند سرب و سمومی مثل آرسنیک آلوده باشد.»

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.