عارضه ای که صورت شما را فلج می کند!

سلامانه :آمپول های بی حسی موضعی برخی مواقع ممکن است خطرناک باشند که می تواند عوارضی را در اشخاص به وجود آورند از جمله این عوارض که می توانند در بیمار اثر گذار باشند باز نشدن کامل دهان بیمار است.
هدایت منصوری متخصص جراحی دهان، فک و صورت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: آمپول های بی حسی موضعی که ناشی از تزریق است می تواند عوارض زیان باری را بر روی بیماران بر جای بگذارد.

وی با بیان اینکه تزریق این آمپول ها می تواند بی حسی طولانی مدت در افراد ایجاد کند، گفت: یکی از انواع آمپول های بی حسی که ممکن است مدت اثرش 30 الی 40 دقیقه باشد به دلیل "اختلالات کبدی" در بیماران این مدت اثر به 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

وی افزود: یکی دیگر از  این عوارض که به  خصوص در فک پایین وجود  دارد تیرویسموس است چرا که بعد از تزریق دندان عقل در فک بالا که تیریسموس ( کم باز شدن دهان) است همچنین خونریزی بر اثر تزریق آمپول های بی حسی موضعی که مریض داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کند و شانس خونریزی افزایش می یابد.

وی اظهار داشت: مسئله بعدی درد، هنگام تزریق و یا شکستن سوزن هنگام تزریق است که بیشتر این اتفاقات در افرادی که کنترل ندارند و یا فلج مغزی ، نخاعی هستند و همچنین در اطفال اتفاق می افتد و عارضه آخر می تواند فلج عصب صورتی باشد که دلیل آن تزریق دارو است که با تمام شدن اثر دارو بعد از 6 تا 8 ساعت این فلج موقت عصب صورت نیز برطرف می شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.