مردی که ۱۳ ماه در اقیانوس گم شده بود، پیدا شد

مردی که ۱۳ ماه در اقیانوس گم شده بود، پیدا شد

سلامانه : احتمالا فیلم های «دور افتاده» با بازی تام هنکس یا «زندگی پای» را دیده اید؛ حالا اتفاقی مشابه در دنیای واقعی افتاده است.

 

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از «سی ان ان»، «خوسه سالوادور آلوارنگا» با قایقش – یک قایق 8 متری از جنس فایبر گلاس- مکزیک را برای سفری یک روزه ترک کرد تا کوسه شکار کند اما گرفتار طوفان شد، موتور قایقش از کار افتاد و  حدود 10 هزار و 800 کیلومتر آن طرف تر از «جزایر مارشال» در اقیانوس آرام سر درآورد. خودش ادعا می کند 13 ماه روی آب سرگردان بوده و ماهی، لاک پشت و مرغ دریایی خورده و از آب باران و حتی گاهی ادرار خودش نوشیده تا زنده بماند.

 

مسولان در تلاشند تا ببینند داستان او واقعی است یا نه؛ دولت مکزیک هم با انتشار بیانیه ای، هویت او را تایید کرده و گفته او اهل السالوادور است و در مکزیک زندگی می کند. آلوارنگای 37 ساله به روزنامه «تلگراف» انگلیس گفت:«تازه یک پرنده را کشته بودم تا بخورم که چند تا درخت دیدم. گریه کردم: وای، خدایا. پایم را گذاشتم روی زمین و کلی خوابیدم. صبح بیدار شدم و صدای یک خروس را شنیدم و چند تا مرغ و یک خانه کوچک دیدم. 2 تا زن بومی را دیدم که داشتند جیغ و داد می کردند. اصلا لباس نداشتم، فقط لباس زیر داشتم که آنها هم پاره پوره بودند.»

 

در این سفر یک پسر نوجوان هم همراه او بوده که طبق ادعای آلوارنگا، 4 هفته بعد از گم شدن، چون گوشت خام پرنده ها را نمی خورده، جان خود را از دست داده. اعلام نشده چه بلایی سر بدن او آمده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.