گفتگوی سلامانه با یک کارشناس محیط زیست/

راهی برای تشخیص سلامت آب با کمک ماهی قزل‌آلا/ خوردن کدام ماهی، سلامت انسان را به خطر می‌اندازد؟

راهی برای تشخیص سلامت آب با کمک ماهی قزل‌آلا/ خوردن کدام ماهی، سلامت انسان را به خطر می‌اندازد؟

سلامانه :یک کارشناس محیط زیست با بیان این که ماهی قزل آلا شاخص محیط زیست است، می گوید:« این بدان معناست که اگر این ماهی در آب زنده ماند، آن آب حتی برای انسان قابل نوشیدن است و هیچ آلاینده ای در آن وجود ندارد.»


 مهندس رحمانیدر گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، تاکید می‌کند:« اگر این ماهی در آب بمیرد، یا آب تصفیه نشده و یا دچار آلودگی میکروبی و شیمیایی وارد آن شده است.»


این کارشناس محیط زیست با اشاره به این که همه انسان ها در شرایط هوای آلوده می توانند زنده بمانند و زندگی کنند، می افزاید:«ولی در آب، جاندازان به سرعت می میرند.  البته نباید فراموش کرد به گفته قدیمی ها بدن جانداران آبی بخصوص ماهی آماده مبارزه با هر گونه عفونت است و اگر در شرایط آلوده ماهی توانست زنده بماند، پس گوشت آن نیز برای انسان بی ضرر است.»


وی در ادامه خاطرنشان می کند:«ولی در حال حاضر نظر کارشناسان برعکس است و معتقدند آلودگی آب توسط ماهی به بدن انسان نیز منتقل می شود.»


به گفته مهندس رحمانی در فصول گرم سال به علت تبخیر آب و کاهش ورودی ها، شاهد افزایش آلاینده ها هستیم ولی در زمستان ورودی آب زیاد است.


وی خاطرنشان می کند:«جیوه یکی از خطرناکترین آلاینده هایی است که وارد بدن ماهی می شود. البته وجود نیترات ها و فسفات ها را نباید نادیده گرفت. چون این مواد نیز به راحتی از طریق چربی ماهی، به بدن انسان منتقل می شوند.»

 
این کارشناس محیط زیست در پایان توضیح می دهد:«متاسفانه پساب های خانگی به راحتی از طریق شبکه فاضلاب وارد دریا شده و منجر به افزایش گیاهان در سطح آن می شوند که همین اتفاق کاهش اکسیژن آب دریا را در پی دارد.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.