دکتر فیروزه دادور، متخصص بیماری های پوست و مو در گفتگو با سلامانه:

ترک های شکمی، بعد از بارداری کمرنگ می شود

ترک های شکمی، بعد از بارداری کمرنگ می شود

سلامانه : یک متخصص بیماری های پوست و مو با اشاره به این که وقتی در نیمه دوم بارداری رحم و شکم بزرگ می شود، پوست هم دچار کشیدگی خواهد شد، می گوید: ممکن است پوست فرد خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشد و این اتفاق کمتر بیفتد و یا این که در اثر تغییرات هورمونی، پوست ترک بخورد. 


دکتر فیروزه دادور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، اظهار می کند: این ترک ها بیشتر روی شکم است. ابتدا حالت قرمز و صورتی دارد ولی می تواند در جاهای دیگر بدن مثل سینه، بازوها و ران هم ایجاد شود. 


وی با بیان این که بیشتر در حاملگی های چند قلویی و یا وقتی جنین وزن بیشتری دارد، این اتفاق می افتد، توضیح می دهد: چرب کردن شکم با یک سری از کرم ها به کم کردن این حالت و بهتر کردن حالت ارتجاعی بدن کمک می کند. از ماه پنجم بارداری به بعد بهتر است این کرم ها استفاده شود. 


به گفته دکتر دادور به مرور بعد از زایمان این ترک ها رنگشان روشن می شود و ممکن است خیلی محسوس نباشد. البته خیلی نمی توان گفت که زنان لاغر بیشتر به این عارضه مبتلا می شوند بلکه ترک به جنس و حالت ارتجاعی پوست بستگی دارد.

 

وی با بیان این که مصرف کرم ها و یا روغن زیتون فقط درصدی از خشکی پوست کم می کنند، خاطرنشان می کند: این ترک ها البته به غیر از دوران بارداری در دوران بلوغ هنگامی که فرد قد می کشد و یا وزنش زیاد می شود به وجود می آید و گاهی نیز در یک سری از بیماری ها و یا به دنبال مصرف برخی داروها مثل کورتون ها این عارضه روی پوست ایجاد می شود. به طوری که برخی از افراد مدام داروهای کورتون موضعی استفاده می کنند و این مشکل در پوست آنها به وجود می آید. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • زینب سه شنبه, 29 بهمن 1392 - ساعت : 20:11:43
    بد نیست