دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با سلامانه:

مردم استان‌های برف زده، بیماری‌های ویروسی را خوددرمانی نکنند

مردم استان‌های برف زده، بیماری‌های ویروسی را خوددرمانی نکنند

سلامانه :به گفته رییس جامعه متخصصان داخلی بیماری های ویروسی از قبیل سرماخوردگی و آنفلوآنزا از بیماریهای شایع در مناطق دچار بحران برف خواهند بود. 


دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با  خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، می گوید:«برای همین توصیه می شود در صورت بروز هر گونه علائم این بیماری ها، افراد در منزل بمانند، کار سنگین انجام ندهند و برای جلوگیری از شیوع ویروس، هنگام عطسه حتما از دستمال استفاده کنند. ضمن این که قبل از خوردن غذا و میوه دستهای خود را حتما شسته یا ضد عفونی کنند.» 


وی با اشاره به این که از دارودرمانی و خوددرمانی در منزل باید اجتناب کرد، می افزاید:«در صورت بروز علائم حادتر مثل خلط بدبو، باید حتما به پزشک مراجعه کرد. البته اگر به دلیل نامناسب بودن هوا، دسترسی به پزشک آسان نبود، استفاده از ادالت کلد و یا شربت سینه مانعی ندارد.»


رییس جامعه متخصصان داخلی با بیان این که ولی متاسفانه آنفلوآنزای جدیدی که به تازگی و در اواخر آذرماه وارد ایران شده، علائم جدی تری مثل تب، سردرد، دل درد، تهوع و ... دارد، توضیح می دهد:«درمان این بیماری نمی تواند خانگی باشد و باید حتما به پزشک مراجعه کرد. ضمن این که اگر تب بیمار بعد از سه روز فروکش نکرد، نیاز به بستری در بیمارستان نیز مطرح می شود.» 


دکتر خسرونیا خاطرنشان می کند:«مبتلایان از تردد در سطح شهر نیز باید خودداری کنند چون در صورت دست دادن و یا صحبت کردن با دیگران، به راحتی می توانند ویروس بیماری را شایع کنند. همچنین توصیه می شود در و پنجره های منازل یا مدارس و ادارات به طور کامل برای جلوگیری از ورود سرما، بسته نشود چون ویروس در فضای بدون جریان هوا، راحت تر منتقل می شود. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.