این ۴ عامل موجب خستگی شما می شود

سلامانه : اگر اکسیژن سلول‌های بدن کاهش پیدا کند، هورمون‌های شادی‌آور مانند سرتونین آزاد نمی‌شود و فرد احساس خستگی می‌کند.

میترا زراتی دانشجوی کارشناس ارشد تغذیه  در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: خستگی نشانه کمبود اکسیژن در سلول‌های بدن است که موجب کاهش عملکرد سیستم عصبی مغز می‌شود و در پی آن خستگی در افراد بروز پیدا می‌کند.
 
وی گفت: اگر اکسیژن سلول‌های بدن کاهش پیدا کند، هورمون‌های شادی‌آور مانند سرتونین آزاد نمی‌شود و فرد احساس خستگی می‌کند.
 
این دانشجوی کارشناسی ارشد تغذیه اضافه کرد: خستگی در هوای آلوده بسیار شایع است به دلیل اینکه اکسیژن بدن کاهش پیدا می‌کند و موادآلاینده ای مانند سرب وارد جریان خون می‌شود.

زراتی بیان کرد: پرخونی و غلظت خون نیز موجب بروز خستگی می‌شود همچنین افرادی که دچار ناراحتی قلبی هستند باید در هوای آلوده تردد نکنند و از مواد غذایی حاوی ویتامین E ،A و C استفاده کنند البته کاهش امگا3 نیز موجب بروز کسلی و خواب‌آلودگی می‌شود.

وی عنوان کرد: ورزشکاران در هوای آلوده ورزش نکنند به دلیل اینکه سرب و آلاینده‌های موجود در هوا از طریق استنشاق وارد خون می‌شود و اکسیژن بدن را کاهش می‌دهد و خستگی بدن را افزایش می‌دهد.

این دانشجوی کارشناسی ارشد تغذیه بیان داشت: بسیاری از افراد زمانی که در هوای آلوده ورزش می‌کنند، احساس سنگینی قفسه سینه پیدا می‌کنند که به دلیل کاهش اکسیژن خون بدن می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.