کدام گزینه‌ها را برای رفع خستگی می‌توان جایگزین کافئین کرد؟

سلامانه : بیشتر ما برای داشتن انرژی کافی جهت انجام کارهای روزانه به نوشیدنی‌های کافئین دار روی می‌آوریم. این را بدانید که مصرف بیش از حد کافئین منجر به مشکلات جانبی بسیاری می‌شود: سردرد، بی خوابی و بسیاری عوارض دیگر.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از  ampusherc برای به دست آوردن انرژی حتماً نیازی نیست تا به کافئین روی بیاورید. می‌توانید از روشهای زیر استفاده کنید.


ویتامین ب: در صورتی که به صورت مداوم احساس خستگی می‌کنید، بهتر است شروع به مصرف ب-کمپلکس کنید. راه دیگر و بهتری که می‌توانید در پیش بگیرید، مصرف مولتی ویتامین است که علاوه بر تأمین ویتامین ب، سایر مواد و ویتامین‌های مورد نیاز بدن شما را تأمین می‌کند. بهتر است ویتامین‌ها را به همراه وعده‌های غذایی به خصوص صبحانه میل نمایید. جذب این ویتامین‌ها به همراه چربی‌های سالم و مفید بسیار راحت‌تر است.


یک تمرین بدنی سریع: یک تحرک کوچک چند دقیقه‌ای می‌تواند شما را برای یک روز شارژ کند. قرار نیست تا ۱ ساعت بر روی تردمیل بدوید. دستگاه پخش MP3 را در گوشتان بگذارید و در خیابان‌های اطراف خانه شروع به دویدن کنید.


وعده‌های غذایی کوچک و متعدد: تا جایی که می‌توانید از نوشیدنی‌های حاوی شکر دوری گزینید. نوشیدنی‌های که معمولاً حاوی کافئین هستند، شما را به خودشان معتاد می‌کنند.


مدیتیشن: دفعه بعدی که احساس کردید بی انرژی شده‌اید، می‌توانید یک تمرین ساده را انجام دهید. بر روی یک صندلی بنشینید و در حالتی که کمرتان صاف است، دستانتان را بر روی زانوها قرار دهید. چشمانتان را ببندید و به افکار مثبت و پر انرژی فکر کنید. نفس‌های عمیق بکشید و حالتتان را نگه دارید. بعد از چند دقیقه اثر معجزه آسای مدیتیشن در افزایش هوشیاری ذهنی و فیزیکی را خواهید دید.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.