حرف زدن به درمان شیزوفرنی کمک می‌کند

حرف زدن به درمان شیزوفرنی کمک می‌کند

سلامانه :حرف زدن با روان درمانگر، تغییر طرز تفکر و نحوه کنار آمدن با شیزوفرنی، به اندازه خوردن دارو در درمان این بیماری موثر است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از بی بی سی، خوردن دارو در کسانی که شیزوفرنی دارند، ممکن است عوارض جانبی مثل دیابت نوع دو یا اضافه وزن ایجاد کند. در نهایت ممکن است نیمی از بیماران قید دارو را بزنند و از آنها استفاده نکنند. در حالی که درمان «رفتار شناختی» (CBT) هم برای این افراد توصیه شده، حالا یک تحقیق جدید در منچستر نشان می دهد این روش در 46 درصد موارد به اندازه استفاده از دارو مفید است.


در این روش، یکی از مشکلات بیمار مثل صداهایی که می شنود، افکار پارانویایی یا بیرون نرفتن از خانه را در نظر می گیرند و بعد روان درمانگر با تمرکز روی آن، شروع به درمان بیمار می کند. پرفسور تونی موریسون، مدیر بخش تحقیقات روانی بنیاد سلامت روانی منچستر می گوید:«فهمیدیم که درمان با رفتار شناختی، نشانه های بیماری را کاهش می دهد و هم چنین رفتار فردی و اجتماعی بیمار را بهبود می بخشد...»


در حالی که محققان می گویند ترکیبی از مداوا به وسیله CBT و دارو لازم است، در انگلیس کمتر از 10 درصد مردم به روان درمانگر دسترسی دارند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.