هر نیم ساعت خانه تکانی نیاز به ۵ دقیقه استراحت دارد

سلامانه : یک فوق تخصص روماتولوژی عنوان کرد: به تمام افراد به خصوص مبتلایان به ورم مفصل توصیه می‌شود هنگام خانه تکانی هر نیم ساعت به مدت پنج دقیقه استراحت کنند.

به گزارش آنا،دکتر علیرضا رجایی با بیان اینکه در ایام نزدیک به نوروز به بیماران مبتلا به ورم مفاصل توصیه می‌شود از انجام کارهای سنگین جدا خودداری کنند، گفت: انجام کارهای طولانی مدت و سنگین موجب تشدید علائم و تورم بیشتر مفاصل می‌شود.

وی افزود: به بیماران مبتلا به تورم مفاصل توصیه می‌شود در هنگام خانه تکانی علاوه بر پرهیز از جا‌به‌جا کردن وسایل سنگین هر 30 دقیقه، استراحت کنند یعنی به شدت از انجام کارهای پیوسته خودداری کنند.

این فوق تخصص روماتولوژی در ادامه یادآور شد: هم‌چنین به این دسته از بیماران توصیه می‌شود در هنگام استراحت حتما در یک مکان امن بنشینند تا مفاصل براحتی استراحت کند.

رجایی خاطرنشان کرد: اگر این دسته از بیماران نکات ایمنی را رعایت نکنند به دنبال تشدید تورم مفاصل احتمال بروز بیماری‌های دیگری نیز در فرد تشدید می‌شود.

این فوق تخصص روماتولوژی با بیان اینکه در ایام خانه تکانی احتمال سقوط از بلندی و شکستگی استخوان‌ها نیز افزایش می‌یابد، یادآور شد: خونریزی درون مفصل به علت شکستگی استخوان، پارگی رباط، منیسک و یا بافت سینوویوم احتمال ابتلا به ورم مفصل را تشدید می‌کند.


 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.