وقتی هوای آلوده کودکتان را از شما میگیرد

سلامانه : متأسفانه به علت آلودگی هوا و استرس‌ به خصوص در زنان باردار شاهد افزایش سقط جنین‌های مكرر، نازایی و ناباروری در مردان و زنان هستیم

داریوش فرهود پدر علم ژنتیك ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران  اظهار داشت: 2 عامل ازدواج‌های خانوادگی و شناخت هر چه بهتر این بیماریهای ژنتیكی موجب افزایش میزان بیماریهای ژنتیكی در كشور شده است به طوری كه میزان ازدواج فامیلی در گذشته كم شده بود اما در حال حاضر متاسفانه باز افزایش پیدا كرده است.

وی افزود: در مورد بچه‌هایی كه با آسیب‌های جنینی به دنیا می‌آیند باید گفت عواملی مانند آلودگی هوا، استرس‌ها و ناراحتی‌های زیادی كه متاسفانه مردم ما گرفتار آن هستند، عادات غذایی بسیار بد مانند مصرف فست‌فودها و مصرف مواد سرطان‌زا مانند چای رنگ شده و معطر تاثیرگذار است.

پرفسور فرهود خاطرنشان كرد: این موارد موجب سقط جنین‌های مكرر و نازایی و به دنیا آمدن کودکانی با مشكلات مختلف همچنین ناباوری مردان و نازایی زنان شده است

وی گفت: استرس در زنان باردار موجب ترشح هورمون‌هایی می‌شود كه بر اساس آن نوزادهای كم وزن به دنیا می‌آیند. و اینجاست كه نقش اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم بسیار اهمیت دارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.