مصرف آنتی اکسیدان‌ها سدی برای ابتلا به این بیماری‌ها

سلامانه : مصرف مواد آنتی‌اكسیدان‌ مانند میوه‌ها و سبزی‌ها مانع بروز بیماری‌های قلبی، آلزایمر، بیماری‌های عملكرد سیستم ایمنی و برخی از بیماری‌های چشمی ‌می‌شود.

زهرا عبدالهی متخصص تغذیه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران افزود: غذاهای گیاهی مانند میوه‌ها، سبزی‌ها و غلات كامل سرشار از آنتی‌اكسیدان و برای سلامت افراد ضروری هستند.

وی گفت: بسیاری از بیماری‌هایی مرتبط با افزایش سن است. مصرف آنتی‌اكسیدان‌ها می‌تواند بروز این بیماری‌ها را به تأخیر بیندازد و مانع بروز بیماری‌های قلبی و‌ عروقی، دیابت و انواع سرطان‌ها می‌شود.

این متخصص تغذیه افزود: آنتی‌اكسیدان‌ها در حفظ سلامت پوست و كند شدن روند پیری در پوست مؤثر است و ویتامین‌های E,C,A بتاكارتن، سلنیوم، روی، منیزیم و لیكوپن از مهمترین آنتی‌اكسیدان‌ها هستند. 

عبدالهی گفت: میوه‌‌های ارغوانی‌رنگ مانند گیلاس، آلبالو، گوجه‌ فرنگی، و میوه‌های نارنجی‌رنگ مانند هویج، انبه و میوه‌های آبی‌ مایل به بنفش مانند تمشك، شاه‌توت و انگور سرشار از آنتی‌آكسیدان است.

وی اضافه كرد: برخی از بیماری‌ها مانند سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی، آلزایمر، بیماری‌های عملكرد سیستم ایمنی و برخی از بیماری‌های چشمی با رادیكال‌های آزاد ارتباط مستقیم دارد.

وی ادامه داد: در بدن انسان روزانه میلیون‌ها فرآیند به وقوع می‌پیوندد كه برای انجام آن نیاز به اكسیژن است كه به این عمل اكسیداسیون گفته می‌شود كه طی آنها موكول‌ها الكترون از دست می‌دهند و موجب تركیبات فعالی به نام رادیكال‌های آزاد می‌شوند كه می‌توانند به سلول‌ها آسیب وارد كنند یا آنها را از بین ببرند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.