کالری اضافه را در محل کار چطور بسوزانیم؟

کالری اضافه را در محل کار چطور بسوزانیم؟

سلامانه : ممکن است شما تمام وقت خود را در حالت نشسته پشت میز بگذرانید، اما به هر شکل، بد نیست کمی هم به خود حرکت دهید تا کالری‌های اضافه را بسوزانید و از افزایش وزن خود پیشگیری کنید.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از mayoclinic شما باید از راه‌هایی مؤثر جهت پیشگیری از بروز دردهای مفصلی، ریسک بیماری‌های قلبی، خطر پوکی استخوان، اضافه وزن و بسیاری خطرات دیگر، آگاه باشید.


تغییر نوع رفت آمد به محل کار: اگر با اتوبوس یا مترو به سر کار می‌روید، طوری برنامه بریزید که حداقل یکی دو کوچه یا خیابان را به صورت پیاده تا محل کار طی کنید. در ساختمان نیز از پله به جای آسانسور استفاده کنید.


سر پا بایستید: می‌توانید به هنگام صحبت با تلفن و یا نهار، بایستید. همچنین، ایده آل است که در صورت امکان میز خود را به حالت ایستاده در آورید.


حرکات کششی انجام دهید: برخی حرکات ملایم کششی در زمان‌های استراحت، علاوه بر شادابی، کالری بیشتری نسبت به نوشیدن یک قهوه پشت میزتان می‌سوزاند.


استفاده از توپ‌های مخصوص به جای صندلی: با استفاده از این توپ‌ها، ماهیچه‌های شما برای حفظ تعادل بدن، دائماً در حال فعالیت هستند.


سریع‌تر حرکت کنید: قدم‌های خود را سریعتر بردارید. هر چه بیشتر و سریعتر راه بروید، از مزایای آن بیشتر بهره مند می‌شوید.


از یک میز تردمیل استفاده کنید: کارمندانی که دو تا سه ساعت در روز را با پیاده روی کار می‌کنند، در هر سال، ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم وزن کم می‌کنند. این در حالی است که درصد بالایی از کارمندانی که به صورت ثابت مشغول کار هستند، دچار اضافه وزن هستند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.