دکتر امیرعلی سهراب‌پور در گفتگو با سلامانه:

برای بچه‌ها عطر نزنید

برای بچه‌ها عطر نزنید

سلامانه :اگر دقت کرده باشید، به‌تازگی عطرها و ادکلن‌هایی برای بچه‌ها هم وارد بازار شده‌اند که خیلی از والدین، دوست دارند بدانند آیا استفاده از این محصولات برای فرزندان آنها مجاز است یا نه؟

دکتر امیرعلی سهراب‌پور، متخصص بیماری‌های داخلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» و در پاسخ به این سوال گفت: «بچه‌ها،‌ از نظر پوستی، سیستم ایمنی و سیستم تنفسی، جزو گروه‌های حساس جامعه هستند. به‌همین دلیل هم تمام وسایل و محصولات مربوط به آنها از ماژیک و مداد رنگی گرفته تا اسباب‌بازی و لباس‌هایشان، باید از ترکیبات بهداشتی، ایمن و مخصوص بچه‌ها تهیه شده باشند. به‌طور حتم، محصولات آرایشی و بهداشتی که قرار است برای کودکان استفاده بشوند هم باید مخصوص آنها باشند.»

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید می‌کند که پدر و مادرها، نباید از کرم‌های مرطوب‌کننده، لوسیون‌ها، کرم‌های ضد آفتاب و ادکلن‌های خودشان که مخصوص بزرگسالان هستند، برای کودکان خود استفاده بکنند.

وی می‌افزاید:‌ « به نظر نمی‌رسد که عطر و ادکلن‌های مخصوص بچه‌ها، دارای تاییدیه‌های لازم بهداشتی هم برای بچه‌ها باشند و استفاده از آنها، هیچ ضرر و حساسیتی برای این گروه سنی، ایجاد نکنند.»

با این حساب و به عقیده این متخصص بیماری‌های داخلی، بهتر است تاحد امکان، از انواع عطرهای مختلف برای کودکان خود استفاده نکنید تا زمینه ابتلا به آلرژی‌های مختلف پوستی و تنفسی را در آنها به‌وجود نیاورید.

دکتر سهراب‌پور، ادامه می‌دهد:‌ «از بحث آلرژی‌زایی این محصولات که برای بچه‌ها بگذریم، به بحث ترکیبات نامشخص موجود در آنها می‌رسیم که معلوم نیست استفاده مکرر از آنها برای بچه‌ها، چه مشکلات و بیماری‌های مختلفی را ایجاد بکنند.»

 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.