حوادث پر تلفات در هفته گذشته بیش از ۶۸۳ مصدوم برجای گذاشت

سلامانه : رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی وزارت بهداشت گفت: حوادث وی‍ژه پرتلفات در هفته گذشته بیش از 683 مصدوم برجای گذاشت که 315 آمبولانس و 630 تکنسین اورژانس به محل حوادث اعزام شدند.

 
به گزارش فارس، محمد تقی طالبیان ضمن اعلام این خبر گفت: در 215 حادثه ویژه رخ داده طی هفته گذشته، 315 آمبولانس و بیش از630 تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی به محل حوادث اعزام شدند.

وی افزود: نیروهای امدادی اورژانس 115 پس از ارائه خدمات پزشکی به مصدومان، 683 نفر را برای دریافت مراقبت های تخصصی بیشتر به مراکز درمانی منتقل کردند.

رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی وزارت بهداشت گفت: در هر حادثه منجر به جرح و آسیب و ظهور علائم جسمی به طور ناگهانی از جمله  اورژانس های قلبی و تنفسی ( تنگی نفس، فشار خون بالا، افت فشار خون)، اورژانس های گوارشی ( خونریزی گوارشی همراه با استفراغ خونی) درد شکم، ضربه شدید به شکم،  زنان و زایمان ( سقط، تشنج، فشار خون بالا به همراه تاری دید و تورم اندام ها، خونریزی شدید) با اورژانس تماس گرفت.

وی افزود: همچنین در موارد مربوط به اعصاب ( تشنج، سکته مغزی، اختلال تکلم ناگهانی، کاهش سطح هوشیاری، سردردهای شدید و ناگهانی به همراه سفتی گردن، ضربه به جمجمه و ستون فقرات به دنبال سقوط، تصادف)، سوختگی، برق گرفتگی، غرق شدگی، مسمومیت دارویی و شیمیایی، خودکشی، مار گزیدگی، عقرب گزیدگی، دررفتگی، شکستگی ها، پارگی وسیع بافت نرم و خونریزی های شدید نیز می توان با اورژانس 115 تماس گرفت.

طالبیان از هموطنان در خواست کرد تا در صورت رویت آمبولانس های اورژانس در سطح خیابان، ‌مسیر خودروی امدادی (آمبولانس) را باز نگاه داشته و از رانندگی در خطوط ویژه نیروهای امدادی خودداری کنند.

وی در پایان تاکید کرد: در صورت نیاز به خدمات فوریتهای پزشکی با شماره 115 تماس بگیرند و  در صورت تماس با شماره 115، برای کمک به مصدوم یا بیمار شرح حال اولیه را به کارشناس مربوطه ارائه کنند و از ازدحام در محل حادثه بپرهیزند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.