داروهای گیاهی چه‌قدر برای قلب مفید هستند؟

سلامانه : بازبینی جدیدی بیان می‌کند که اگرچه شواهد ناچیزی راجع به ایمنی یا اثربخشی داروهای گیاهی در درمان مشکلات قلبی وجود دارد، این داروها در بین مبتلایان به بیماری قلبی همچنان محبوبیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، مؤلف ارشد این بازبینی، دکتر گرازیانو اوندر، دانشیار دپارتمان بیماری‌های سالمندان در دانشگاه کاتولیک سیکرد هارتِ ایتالیا، گفت: «پزشکان باید برای قضاوت در مورد اثر داروهای گیاهی، دانش خود را نسبت به آنها افزایش دهند.»


او گفت: «پزشکان باید برای بیماران‌شان توضیح دهند که هر چیز طبیعی لزوماً بی‌ضرر نیست.»


داروهای گیاهی در ایالات متحده امریکا بدون آزمایش در کارآزمایی‌های بالینی می‌توانند فروخته شوند. در نتیجه راجع به ایمنی یا اثربخشی آنها شواهد بسیار کمی وجود دارد.


سازمان غذا و داروی امریکا فقط زمانی می‌تواند بگوید که یک داروی گیاهی خطرناک است که آن دارو به کسی صدمه زده باشد. با این حال، به گفته محققان این قضیه مانع آن نشده که بیماران قلبی از داروهای گیاهی برای بهبود مشکل‌شان استفاده نکنند.


به گفته مؤلفان این مطالعه، بسیاری از مردم به پزشکان خود نمی‌گویند که از داروی گیاهی استفاده می‌کنند؛ احتمالاً به این دلیل که فکر نمی‌کنند داروهای گیاهی ممکن است اثرات جانبی شدید و مضری داشته باشند.


این بازبینی در روز ۲۷ فوریه در Journal of the American College of Cardiology منتشر شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.