رژیم مدیترانه‌ای از درد مزمن چاقی کم می‌کند

رژیم مدیترانه‌ای از درد مزمن چاقی کم می‌کند

سلامانه : مطالعه‌ی جدیدی بیان می‌کند افرادی که دچار اضافه‌وزن یا درد مزمن هستند، ممکن است چاره‌ی خود را در رژيم مدیترانه‌ای پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، مطالعه‌ی ۹۸ مرد و زن ۲۰ تا ۷۸ ساله به شواهد رو به افزایشی که می‌گوید رژيم غذایی سرشار از ماهی، میوه، سبزیجات، آجیل و حبوبات فایده‌ی زیادی دارد، می‌افزایند. به علاوه این مطالعه روشن می‌کند که چرا خوردن این غذاها، درد مربوط به چاقی را کاهش می‌دهد.


محقق راهبر مطالعه، چارلز امری فکر می‌کند که از آنجایی که افراد چاق مبتلا به درد مزمن، التهاب بالایی هم دارند، خواص ضد التهابی این غذاها دلیل کاهش درد است.


امری، استاد روان‌شناسی دانشگاه اوهایو، گفت: «اگرچه رابطه‌ی بین چربی بدن و درد در مطالعات قبلی به خوبی مستند شده است، ساز و کار این قضیه ناشناخته است.»


وی گفت: «یک احتمال، فشار وزن بر مفاصل است. ساز و کار احتمالی دومی، فاکتورهای التهابی موجود در جریان خون است، زیرا هم چربی بدن و هم درد با التهاب ارتباط دارند.»


بنا بر آمار مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده‌ی امریکا، کمی بیش از ۷۰ درصد افراد بالغ امریکایی به اضافه‌وزن دچارند. ۳۸ درصد امریکایی‌ها چاق محسوب می‌شوند.


این مطالعه به تازگی در ژورنال Pain منتشر شده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.