چرا شاه دماغش را عمل نکرد؟

سلامانه : عضو آکادمی جراحان پلاستیک اروپا از راز عدم جراحی بینی شاه و همچنین پشت پرده جراحی‌های پلاستیک دربار شاهنشاهی پرده برداشت.

 عبدالجلیل کلانتر هرمزی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره قدمت جراحی پلاستیک در ایران اظهار داشت: رشته جراحی پلاستیک در ایران از قدمت قابل توجهی برخوردار است، به طوری که از سال 1330 جراحی بینی در کشور صورت می‌پذیرفت و انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز در سال 1334 ایجاد شد و به نوعی این انجمن از قدیمی‌ترین انجمن‌های پزشکی کشور به حساب می‌آید.

وی درباره برخی گفته‌ها درباره اینکه با توجه به روحیه اشرافی‌گری شاه و درباریان، چرا شاه اقدام به جراحی بینی نکرد، زیرا عنوان می‌شود توانایی انجام عمل‌های جراحی پلاستیک علی الخصوص بینی در آن زمان وجود نداشت، گفت: اول این‌که شاه با وجود این‌که بینی بزرگی داشت و خانوادگی به بزرگ بودن بینی خود به عنوان یک اصالت نگاه می‌کردند، از آن طرف هم در آن دوره رواج نداشت که یک شخصیت مهم کشوری به جراحی بینی اقدام کند ولی امروزه مشاهده می‌کنیم کسی مانند سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا به دفعات مکرر به جراحی پلاستیک و کاشت مو اقدام می‌کند.

کلانتر هرمزی ادامه داد: البته در دوره پهلوی، مادر فرح توسط یکی از اساتید جراحی پلاستیک کشور تحت عمل جراحی پلاستیک از ناحیه پوست صورت قرار گرفت، همان‌طور که هیلاری کلینتون وزیر سابق امور خارجه آمریکا تاکنون 4 مرتبه توسط عمل جراحی پلاستیک، صورت خود را کش داده است.(کشیدن پوست صورت یا لیفتینگ نوعی جراحی زیبایی‌ است)

وی درباره هزینه‌های جراحی بینی در دهه 50 شمسی نیز عنوان کرد: در آن زمان هزینه یک جراحی بینی برابر با 20 هزار تومان بود و این درحالی بود که در سال 50 یک پیکان تاکسی قیمتی برابر با 17 هزار و 200 تومان داشت.
پزشک قذافی: بدون بیهوشی بر روی او جراحی پلاستیک انجام دادم
همچنین در این راستا دیلی میل، جدیدترین افشاگری در مورد قذافی را جراح پلاستیک مشترک او با سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا در مورد علاقه عجیب او به جراحی زیبایی بدون بیهوشی در اولین ساعات صبح، اعلام کرده است.

لیاسیا ریبیرو که در ریودژانیرو برزیل ساکن است، عنوان می‌کند: قذافی می‌خواست بر روی لب او عمل جراحی انجام دهم. این پزشک می‌گوید: برای قذافی عمل کاشت مو نیز انجام داده است.
ریبیرو تصریح می‌کند: به دلیل نگرانی قذافی از سوء قصد احتمالی، عمل او بدون بیهوشی صورت می‌گرفت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.