تغییر ناگهانی عادات غذایی موجب تحلیل قوای بدن می‌شود

سلامانه : یک متخصص طب سنتی گفت: تغییر عادت غذا نباید ناگهانی و به یک دفعه باشد، زیرا موجب تحلیل قوای بدن می‌شود.
 
ژاله علی اصل در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره کیفیت و میزان غذا برای بیماران از دیدگاه طب سنتی اظهار داشت: هر گاه افراد به خون زیاد احتیاج داشته، اما نمی‌تواند غذای با کمیت زیاد مصرف کند؛ باید غذای با کیفیت بالا و کمیت پایین مانند کباب، زرده تخم مرغ و فالوده سیب مصرف کنند.
به گفته وی هر گاه شخص به خون کم احتیاج داشته اما غذای کم او را سیر نمی‌کند، باید غذای با کمیت بالا و کیفیت پایین مانند مصرف سبزی‌هایی مانند کدو، اسفناج، چغندر و نان خشکار مصرف کند.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران با بیان اینکه تغییر عادت غذا نباید ناگهانی و به یک دفعه باشد، بلکه باید به تدریج صورت گیرد، اضافه کرد: اگر غذای مصرفی به طور ناگهانی کم شود، به دلیل اینکه طبیعت نمی‌تواند بیکار بماند تصرف در اخلاط و رطوبات بدن کرده و موجب تحلیل بدن، ارواح، قوا و تعلق حرارت به اعضای رئیسه می‌کند.
علی اصل درباره علائم اشتهای صادق افزود: از علامت اشتهای واقعی باید ناحیه شکم از زیر سینه تا ناف سبک شود و فقط قسمت زیر ناف اندکی سنگین به نظر آید به خصوص وقتی غذای دفعه پیش زیاد باشد، همچنین رنگ ادرار به طرف رنگ صفراوی و ترنجی برگردد.
وی ادامه داد: از دیگر علائم اشتهای واقعی اگر فرد آروغ بزند، ترش نبوده و بوی نامطبوع نداشته باشد و مقدار آن هم کم باشد، همچنین نبض صغیر می‌شود و حس شامه و بعد از آن حس بینائی و شنوائی تیزتر شده و حرکات بدن سبک می‌شود به طوریکه شخص میل به خوابیدن نمی‌کند و آب دهان کم می‌شود و کمی عطش عارض می‌‌شود.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران خاطرنشان کرد: اگر همه این علامات یا بیشتر آنها ظاهر شود، دلیل اشتهای صادق است و نشانه این است که هضم‌های سه گانه انجام شده و بدن به غذای دیگر نیازمند است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.