رابطه میان حمله قلبی و مصرف شکر

رابطه میان حمله قلبی و مصرف شکر

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، خوردن و نوشیدن بیش از اندازه شیرینی، دسر و نوشیدنی های شیرین  خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش می دهند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان اعلام کردند، نوشیدن نوشابه های گازدار، وزن و خطر مرگ ناشی از بیماری های قلب و عروق را به شدت افزایش می دهند.  


دکتر یانگ کوآنی و همکارانش در مرکز پیشگیری از بیماری های آتلانتا، پس از بررسی میزان مصرف شکر هزاران نفر از مردم آمریکا و نرخ مرگ ناشی از نارسایی قلبی، دریافتند، رابطه مستقیمی میان مصرف شکر و بروز بیماری قلبی وجود دارد. 


آنها معتقدند، افرادی که یک چهارم کالری دریافتی روزانه شان را شکر تشکیل می دهد، سه برابر بیشتر از اشخاصی که چنین نیستند در معرض مرگ ناشی از بیماری قلب و عروق قرار دارند. 


سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند، مصرف شکر نباید بیش از 10 درصد کل کالری دریافتی بدن را تشکیل دهد، اما اکثر کودکان، نوجوانان و بزرگسالان آمریکایی مصرف کننده قهار شکر هستند.  


شکر به اشکال مختلف در مواد غذایی مانند شیرینی، کیک، بیسکویت، شکلات، نوشابه های گازدار و ... وجود دارد. 


پروفسور نوید ستار، عضو بنیاد قلب بریتانیا گفت:" مصرف متعادل شکر برای تامین انرژی بدن لازم است، اما وقتی این ماده بیش از اندازه مصرف شود سبب بروز چاقی و افزایش احتمال بروز بیماری قلب و عروق می شود. " 


او افزود:" باید روغن های حاوی چربی اشباع و شکر تصفیه نشده را از رژیم غذایی حذف کرد. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.