چرا هروئین مرگبار است؟

چرا هروئین مرگبار است؟

سلامانه :به نظر می رسد، فیلیپ سیمور هافمن، هنرپیشه برجسته هالیوود، مانند تعداد زیادی از هنرمندان و سینماگران به علت مصرف بیش از اندازه هروئین جان داده باشد. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، علی رغم این که هنوز بررسی های پلیس نیویورک درباره مرگ او به اتمام نرسیده است، اما احتمال نقش اساسی هروئین در مرگ این هنرپیشه، این پرسش را به ذهن متبادر می کند که چرا این ماده مخدر کشنده است. 


یکی از مشکلات افرادی که به هروئین وابسته اند این است که نمی دانند در طول روز چه میزان هروئین مصرف کرده اند.  


دکتر اسکات کراکور، یکی از روان پزشکان بیمارستان گلن کوست نیویورک گفت:" مصرف بیش از اندازه هروئین بسیار محتمل است. برای پیشگیری از مصرف بیش از اندازه این ماده مخدر میزان دقیق مصرف را بدانید که تقریبا غیر ممکن است. "


مصرف بیش از اندازه هروئین می تواند با مختل کردن بخش تنفس مغز، کاهش تدریجی تنفس و افزایش بیش از اندازه دی اکسید کربن خون سبب مرگ شود.  


دکتر کراکور ادامه داد:" یکی دیگر از دلایل مرگ معتادان به هروئین، استنشاق و تزریق کردن این ماده مخدر است. "


کارشناسان معتقدند، نوشیدن الکل و مصرف هروئین می تواند مرگبار باشد. 


دکتر کراکور افزود: کالبد شکافی فیلیپ سیمور هافمن علت مرگ را نشان خواهد داد، اما همکاران و دوستان نزدیک او معتقدند، فلیپ به علت عود اعتیادش مجبور بود داروهای مختلفی که پزشکان تجویز کرده بودند را مصرف کند و هروئین را به بینی بکشد. "


اعتیاد چرخه ای در حال حرکت است و اوج و حضیض دارد. به این دلیل، در طول دوران بهبودی نباید درمان را متوقف کرد تا از عود کردن اعتیاد جلوگیری کرد.  

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.