غذاهای خمیری، تند و معطر حواس کودک را ضعیف و پریشان می‌کند

سلامانه : یک متخصص طب سنتی گفت: پس از ۳ سالگی می‌توان اندکی گوشت قرمز جزو غذاهای کودک قرار داد. نباید به آنها غذاهای معطر، تند، قندی، خمیری، پنیرهای ترش شده و به جوش آمده داد زیرا همه حواس کودک را پریشان و ضعیف می‌کند.
 
مرضیه قرائتی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره حفظ سلامتی کودک از زمان از شیر گرفتن تا 7 سالگی، اظهار داشت: در این زمان کودک خیلی سریع رشد می‌کند و این بیشتر از اثر حس طبیعی و سرعت جریان خون در بدن کودک است چون رشد و نمو او سریع بوده و عمل هضم و معده کودک بسیار قوی است.


به گفته وی بیشتر بیماری‌هایی که موجب هلاکت کودک می‌شود از بدی غذا و سوء تدبیر در تغذیه و ضعف حاصل می‌شود. پدر و مادر از شدت میلی که برای قوت گرفتن فرزند خود داشته و دوست دارند که زود بزرگ شود، غذاهای مقوی، زیاد و به فاصله‌های کم به کودک می‌دهند که این بسیار مضر است.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: غذای کودک باید ساده و ملایم باشد. اگر کودک تند غذا بخورد، مطمئناً زیاد غذا می‌خورد، یا اگر در سِنی که باید راه برود یا بازی و حرکت کند هیچ کار نمی‌کند، معلوم می‌شود که بیشتر از اندازه‌ غذا می‌خورد و در هر دو صورت باید غذای آنها را متعادل و متنوع باشد.


قرائتی عنوان کرد: پس از 3 سالگی می‌توان اندکی گوشت قرمز جزء غذاهای کودک قرار داد. نباید به آنها غذاهای معطر، تند، قندی، خمیری، پنیرهای ترش شده و به جوش آمده بدهند که همه حواس کودک را پریشان و ضعیف می‌کند.


وی ادامه داد: مزاج کودکان در این سنین گرم و تر است و مصرف غذاهایی مانند غذاهای معطر، تند، قندی، خمیری، پنیرهای ترش شده و به جوش آمده دوران گرم و تری بودن مزاج کودکان را سریع تر کند و دیده شده است کودکانی که به مصرف چنین غذاهایی مبادرت داشته اند، مریض شده و لاغر می‌شوند البته به واسطه خوردن غذاهای سبک و ملایم که موافق با سن و مزاج آنها چنین مشکلاتی رفع می‌شود.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران درباره مصرف آب برای کودکان خاطرنشان کرد: آب خوردن در بین غذا برای اطفال بسیار لازم است و نباید چیز دیگر غیر از آب به آنها بدهند چرا که موجب سوء هضم می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.