اقدام اولیه پدر و مادرها بعد از استفراغ کودک

سلامانه : پدر و مادرها باید توجه داشته باشند که اگر کودک به همراه استفراغ علائمی نظیر تب وسرفه را دارد حتما به پزشک مراجعه کنند. همه کودکان استفراغ را تجربه کرده‌اند و این به آن معنی است که پدر و مادرها هم با این عارضه آشنا هستند.

الهام فرقانی متخصص نوزادان و کودکان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: همه ما می‌دانیم که کمتر کودکی وجود دارد که در زمان کودکی‌اش استفراغ را تجربه نکرده باشد این به آن معنی است که اکثر خانواده‌ها با این مشکل آشنا هستند و با آن روبرو شده‌اند.
فرقانی افزود: زمانی‌که کودک شما کوچک است و نمی‌تواند خودش به راحتی استفراغ کند مثلا بچه‌های زیر یکسال، باید بچه را به پشت برگردانید که همه محتویات آن بیرون بیاید.

زیرا اگر این اتفاق نیافتد با اولین تنفس آن مواد وارد ریه‌ها می‌شود. بنابراین باید کودک را رو به پهلو یا شکم برگردانید. دهانش را بعد از استفراغ با آب تمیز کنید. به مقدار خیلی کم، درحد چند تا قاشق مایعات به کودک بدهند و اگر دوباره استفراغ نکرد مقدارش را می‌توانند زیاد کنند و اگر تا چند ساعت بعد استفراغ نکرد می‌توانند غذای ساده‌ای به او بدهند، و توجه داشته باشند که اگر مکرر استفراغ کرد و پدرو مادر نتوانستند به او مایعات بدهند و همراه با علائم دیگری مثل سرفه و تب بود حتما به پزشک مراجعه کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.