آفتاب تابستان و سرطان پوست

آفتاب تابستان و سرطان پوست

سلامانه : تابستان در راه است و همراه با آسمان‌های آفتابی هشداری برای محافظت از خود در برابر سرطان پوست فرا می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، دکتر سی بلیک فیلیپس، از بخش بیماری‌های پوست دانشگاه آلاباما در بیرمنگام، گفت: «سرطان پوست مانند همه‌ی سرطان‌ها قادر به نابودسازی بافت سالم و انتشار به اماکن دوردست بدن است.»


بنا بر اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده، سرطان پوست شایع‌ترین نوع سرطان در ایالات متحده است. برداشتن قدم‌هایی برای جلوگیری و شناخت نشانه‌های اولیه مهم می‌باشد.
فیلیپس افزود: «سرطان‌های پوستی اگر درمان یا تشخیص داده نشوند به از دست رفتن عملکردهای حیاتی یا مرگ می‌انجامند. مهم است که مراقب پوست بوده و همیشه به دنبال تغییراتی باشیم که می‌توانند نشانه‌ی سرطان پوست باشند.»


به گفته‌ی فیلیپس، اکثر سرطان‌های پوست به خاطر تماس با نور ماوراء بنفش خورشید یا دیگر منابع مثل تخت‌های سولاریوم رخ می‌دهند.


وی گفت که برای حفاظت از پوست در برابر خورشید، باید لباس مناسب پوشیده و از کرم ضد آفتاب استفاده کرد.


فیلیپس گفت: «من ضد آفتابی با SPF 30 یا بیشتر را برای مناطقی از پوست که در تماس با آفتاب هستند، به صورت روزانه توصیه می‌کنم.»


«دنبال محصولاتی باشید که احساس چرب بودن ندهند و هم جلوی UVA و هم UVB را بگیرند. این روزها بسیاری از مرطوب‌کننده‌ها هم حاوی ضد آفتاب هستند که این قضیه انتخاب یک ضد آفتاب مناسب و راحت را بسیار آسان و کم‌خرج می‌کند.»

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.