پیرمرد ۸۹ ساله‌ای که توان ذهنی یک جوان ۲۵ ساله را دارد

پیرمرد ۸۹ ساله‌ای که توان ذهنی یک جوان ۲۵ ساله را دارد

سلامانه : دونالد تنبرونسل 89 ساله، یک دهه بیشتر از میانگین عمر خیلی از مردان زندگی کرده است، اما ذهن او مانند جوانان است. او فردی خوش‌صحبت است که مرتباً اینترنت را جستجو می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از روزنامه دیلی‌میل، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که افراد مسن با ذهن جوان واقعاً وجود دارند؛ این افراد بیش از 80 سال سن دارند ولی حافظه‌شان مانند جوانان است.


محققان در پژوهشی 18 ماهه دریافته‌اند که مغز این افراد با سرعت کمتری نسبت به هم‌سن‌وسالانشان کوچک می‌شود و آنها مقاومت بیشتری در برابر از دست رفتن حافظه دارند. میزان کاهش حجم کورتکس مغز افراد معمولی، دو برابر این افراد است.


آماندا کوک، محقق اصلی این پژوهش گفته است: «بالا رفتن سن اغلب با کاهش قوای شناختی، به صورت معمول یا شدید همراه است. اما این دسته از افراد نشان داده‌اند که جلوگیری از کاهش قوای شناختی ممکن است.»


دونالد که با خانواده دخترش زندگی می‌کند، رابطه خوبی با سه نوه‌اش دارد. او می‌گوید: «من باید با سبک زندگی جدید کنار بیایم. نوه‌هایم زیاد درباره خواننده‌های نسل من نمی‌دانند، و من باید درباره خواننده‌های محبوبشان سؤال کنم.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.