کدام خوراکی‌های رژیمی شما را چاق می‌کنند؟

 کدام خوراکی‌های رژیمی شما را چاق می‌کنند؟

سلامانه : علاقه وافر افراد به خرید و مصرف محصولات غذایی با برچسب رژیمی، مانع اصلی رسیدن آنها به وزن ایده آل است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از readersdigest همین مواد غذایی به اصطلاح سالم و رژیمی، می‌توانند باعث چاقی شما شوند. بد نیست با تعدادی از آنها آشنا شوید.


نوشابه‌های رژیمی: سایز کمر افرادی که روزانه یک تا دو قوطی نوشابه رژیمی میل می‌کنند، تا ۶ برابر بیشتر از کسانی ست که اصلاً نوشابه رژیمی نمی‌خورند. بله؛ درست خواندید. شش برابر!


اسموتی های آماده: در هنگام انتخاب اسموتی توجه داشته باشید که به تنهایی از میوه و سبزیجات ساخته شده باشد. از خریدن آن دسته که دارای مواد افزودنی همچون شکلات و کره بادام زمینی هستند اجتناب کنید. در صورتی که قصد دارید اسموتی را جانشین یک وعده غذایی کنید، به دنبال اسموتی هایی با کالری ۳۵۰ تا ۴۰۰ باشید. اما در صورتی که اسموتی را به صورت میان وعده میل می‌کنید،‌ از خوردن اسموتی هایی که بیش از ۲۰۰ کالری انرژی دارند خودداری کنید.


غذاهای نیمه آماده یخ زده: این دسته از غذاها دارای مقدار زیادی سدیم، قند و دیگر مواد هستند که بدن شما به آنها نیازی ندارد.


ماست‌های طعم دار: ماست‌های طعم دار به علت وجود قند و طعم دهنده‌های اضافی، تاثیرات مفید ماست را خنثی می‌کنند و اشتهای شما را به سمت خوردن غذاهای شیرین بیشتر می‌کنند.

 

چیپس‌های پخته شده: با اینکه این دسته از چیپس‌ها نسبت به چیپس‌های عادی چربی‌های اشباع شده ندارند و اندکی سالم‌تر به نظر می‌رسند، حاوی مقادیر زیادی از قند و نمک هستند؛ ضمن اینکه فیبر کافی نیز در آنها وجود ندارد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.