چرا یوگا، تای‌چی و مدیتیشن فایده دارند؟

چرا یوگا، تای‌چی و مدیتیشن فایده دارند؟

سلامانه : ذهن خود را آزاد کنید و بعد این مطلب را مرور کنید: بازبینی جدیدی بیان می‌کند که فواید سلامت جسم و روان کارهایی مثل یوگا و مدیتیشین از ژن‌های شما شروع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، محققان به بازبینی ۱۸ مطالعه شامل ۸۴۶ فرد جهت بررسی تأثیر یوگا، تای‌چی، مدیتیشن و امثال آنها بر رفتار ژنی پرداختند.


نتیجه: چنین فعالیت‌هایی واکنش‌های ملکولی DNA که باعث پایین آمدن سلامت و افسردگی می‌شوند را برعکس می‌کند.


ایوانا بوریک، محقق راهبر این مطالعه، گفت: «میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا دارند از فواید فعالیت‌های ذهن-پیکر مثل یوگا یا مدیتیشن لذت می‌برند اما چیزی که شاید نمی‌دانند آنست که این فواید در سطح ملکولی آغاز شده و می‌توانند بر رمزگذاری ژنتیک اثر بگذارند.»


او که در آزمایشگاه، مغز، باور و رفتار دانشگاه کاونتری در انگلستان مشغول است، گفت: «این فعالیت‌ها، به اصططلاح ما، یک امضای ملکولی در سلول‌های‌مان به جا می‌گذارند که باعث برعکس شدن اثر استرس و اضطراب بر بیان ژن‌ها می‌شود. به زبان ساده، این فعالیت‌ها باعث می‌شود که مغز پردازه‌های ژنتیک را در راهی نگه دارد که به صلاح سلامت‌مان است.»


به گفته‌ی وی، برای درک کامل این اثرات و اینکه مداخلات ذهن-پیکر در مقایسه‌ با فعالیت‌ها و رژیم‌های سالم غذایی چگونه هستند، به تحقیقات بیشتری نیاز هست.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.