یک وسیله جدید برای ختنه بدون جراحی در آفریقا

یک وسیله جدید برای ختنه بدون جراحی در آفریقا

سلامانه : یک شرکت تازه‌تاسیس برای حل مشکل انجام ختنه در آفریقا که سازمان جهانی بهداشت آن را یک موثرترین اقدامات برای کاهش خطر انتقال ویروس ایدز می‌داند، یک وسیله جدید اختراع کرده است.


به نوشته فوربس شرکت Cire MedTech وسیله‌ای به نام پرپکس (Prepex) را ساخته است که امکان ختنه بدون جراحی را فراهم می‌کند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، این وسیله از دو حلقه تشکیل شده است که در هر طرف حشفه قرار می‌گیرند و برای یک هفته در آنجا باقی می‌مانند تا جریان خون به این پوست را محدود کنند. پس از این مدت مرد به مطب مراجعه می‌کند و حشفه به‌راحتی جدا می‌شود.


در بسیاری از کشورهای آفریقایی ختنه کردن مردان رسم معمولی نیست. این وسیله با کاربرد ساده که سازمان جهانی بهداشت هم ایمنی آن را تأیید کرده است، می‌تواند در طول پنج دقیقه بدون نیاز به جراحی و بقیه و دوره نقاهت برداشتن حشفه (پوست سر آلت) را به انجام برساند. کاربرد این وسیله هم نیازی به آب جاری یا برق ندارد و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمارستان‌‌ها می‌شود. از طرف دیگر از آنجایی استفاده از آن ناراحتی چندانی ایجاد نمی‌کند، مردان پس از ختنه می‌توانند به‌راحتی سرکارشان بگردند.


شرکت سازنده می‌گوید که تابه‌حال یک ‌میلیون از این وسیله در کشورهای آفریقایی توزیع کرده است که بر اساس مدل‌های آماری می‌تواند به معنای پیشگیری از ۱۵۰ میلیون مورد عفونت بالقوه با ویروس ایدز باشد.

 

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.