بسیاری موارد آلرژی به پنی‌سیلین در کودکان واقعی نیست

سلامانه : یک بررسی جدید نشان می‌دهد که کودکانی به گفته والدینشان بر اساس علائم غیراختصاصی تصور می‌رود آلرژی به پنی‌سیلین دارند، درواقع به این آنتی‌بیوتیک آلرژی ندارند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از مد پیج تودی، در این بررسی شامل بیش از ۳۰۰ کودک که سنین ۴ تا ۱۸ که والدینشان علائم خفیف آلرژی احتمالی به پنی‌سیلین را در قبل گزارش کرده بودند،‌ بر روی ۱۰۰ کودک آزمایش سه مرحله‌ای ثابت کردن وجود آلرژی به این دارو انجام شد.


دیوید وایلز از کالج پزشکی ویسکانسین و همکارانش این بررسی را انجام دادند و نتایج آن را در ژورنال Pediatrics منتشر کردند. نتایج نشان داد که همه این کودکان در آزمایش سه مرحله‌ای، شامل آزمایش پوستی، تزریق مقدار کم پنی‌سیلین و خوردن پنی‌سیلین تحت مراقبت پزشک ازلحاظ آلرژی به پنی‌سیلین منفی هستند.


والدین این کودکان بر مبنای واکنش‌های جانبی خفیف هنگام مصرف پنی‌سیلین به‌وسیله این کودکان مانند دانه‌های پوستی و اسهال و استفراغ آنان را آلرژیک به پنی‌سیلین گزارش کرده بودند.


به گفته این پژوهشگران از آنجایی هنوز فرایند سریع و ایمنی برای شناسایی آلرژی حقیقی به پنی‌سیلین وجود ندارد، متخصصان کودکان از تجویز این دارو به کودکان دچار این علائم گزارش‌شده اکراه دارند.


به گفته کارشناسان بسیاری از والدین ممکن است با توجه به دیدن دانه‌های پوستی در کودکانشان در هنگام مصرف پنی‌سیلین تصور کرده باشند آنان به این دارو آلرژی دارند. اما این دانه‌های پوستی احتمالاً مربوط به عفونت بوده است نه دارو.


بسیاری از عفونت‌های با دانه‌های پوستی همراهی دارند و اگر به کودک برای این بیماری یا دلایل مشابه آنتی‌بیوتیک داده شود، ممکن است این تظاهرات پوستی به‌طور نادرست به آلرژی به پنی‌سیلین نسبت داده شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.