نظام پزشکی باید مدافع حقوق سلامت مردم باشد

نظام پزشکی باید مدافع حقوق سلامت مردم باشد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور در محل رای گیری ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی، تاکید کرد: نظام پزشکی براساس اختیارات قانونی و اصول اخلاقی و حرفه ای باید مدافع حقوق سلامت مردم باشد.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر محققی با بیان اینکه در هر شش دوره انتخابات نظام پزشکی مشارکت داشته است افزود: فلسفه تبیین نظام پزشکی و قانون آن برای طیف وسیعی از جامعه پزشکی می تواند راهگشا باشد.

معاون سابق وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت حضور در صحنه های تصمیم گیری نظام سلامت ، افزود: برای حمایت از حقوق متقابل جامعه پزشکی و مردم باید مشارکت بیشتری در انتخابات نظام پزشکی داشته باشیم.

وی افزود: درست است که سازمان نظام پزشکی صنفی و متشکل از کاندیداهای منتخب جامعه پزشکی است ولی وظیفه اصلی آن دفاع از حقوق متقابل مردم و جامعه پزشکی است.

محققی با بیان اینکه حقوق مردم به مراتب در اولا قرار دارد، افزود: سازمان نظام پزشکی هم براساس اختیارات قانونی و هم اصول اخلاقی و حرفه ای باید مدافع حقوق سلامت مردم باشد.

وی فضای رای گیری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه این دوره در فضایی به مراتب بهتر از فضاهای قبلی برگزار می شود و علیرغم اینکه ساعات اولیه انتخابات است و ازدحام زیادی وجود دارد به سهولت کارها انجام می شود.

شنبه   05/12/91   9:44

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.