۷۰درصد موارد تب کریمه کنگو در مردان مشاهده شده است

سلامانه : بر طبق نتایج مطالعات اخیر، نزدیک به ۷۰ درصد موارد تب کریمه کنگو در مردان و حدود ۳۰ درصد موارد این بیماری در زنان مشاهده شده است.

زین العابیدن هروی متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از بیماری‌های ویروسی مهم است که توسط ویروس‌های گروه نایرو ایجاد می‌شود. 

وی با بیان اینکه تب کریمه کنگو در اصل مربوط به حیوانات است، افزود: هر ساله موارد متعددی از این بیماری در نقاط مختلف جهان و از جمله در ایران بروز می‌کند و در برخی از مناطق، همه گیری تب کریمه کنگو اتفاق می‌افتد. 

 هروی گفت: تب کریمه کنگو غالبا به وسیله گزش کنه به انسان انتقال می‌یابد و البته از طریق تماس با خون و محصولات دام و تماس با خون و ترشحات بدن انسان بیمار نیز می‌تواند انتشار یابد. 

وی تصریح کرد: بر طبق نتایج مطالعات اخیر، نزدیک به ۷۰ درصد موارد تب کریمه کنگو در مردان و حدود ۳۰ درصد موارد این بیماری در زنان مشاهده شده است. 

هروی یادآور شد: مطالعات اخیر همچنین نشان می‌دهند که تب کریمه کنگو در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال شیوع بیشتری داشته و قصاب‌ها و دامداران و کشاورزان بیش از سایر مشاغل دچار این بیماری شده‌اند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.