رییس شبکه هپاتیت کشور: در زمینه اخلاق پزشکی و حرفه‌ای، نمره خوبی به نظام پزشکی نمی‌دهم

رییس شبکه هپاتیت کشور: در زمینه اخلاق پزشکی و حرفه‌ای، نمره خوبی به نظام پزشکی نمی‌دهم

رییس شبکه هپاتیت کشور با شرکت در ششمین انتخابات نظام پزشکی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی از جایگاه خاصی برخوردار است، گفت: اولویت نخست سازمان نظام پزشکی باید توجه به مسائل اخلاق پزشکی و اخلاق حرفه‌ای باشد، لازم است سازمان نظام پزشکی به مبحث رعایت حقوق بیماران و همچنین ارتباط جامعه پزشکی با مردم بپردازد.

 

دکتر سید موید علویان در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اهمیت انتخابات سازمان نظام پزشکی، گفت: با توجه به تاثیرگذاری جامعه پزشکی در کشور، انتخابات نظام پزشکی نیز با مابقی اصناف تفاوت دارد. به همین لحاظ است که بالاترین مقام اجرایی کشور، حکم رییس سازمان نظام پزشکی را تایید می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که سازمان نظام پزشکی از جایگاه خاصی برخوردار است.

 

وی گفت: اولویت نخست سازمان نظام پزشکی باید مسائل اخلاق پزشکی و اخلاق حرفه‌ای باشد. لازم است سازمان نظام پزشکی به مبحث رعایت حقوق بیماران و همچنین ارتباط جامعه پزشکی با مردم بپردازد.

 

رییس شبکه هپاتیت کشور افزود: پیگیری مسائل صنفی، رفاهی و همچنین پیگیری حقوق جامعه پزشکی از دیگر اولویت‌های سازمان نظام پزشکی است.

 

معاون اسبق وزارت بهداشت درباره عملکرد فعلی سازمان نظام پزشکی نیز گفت: برخی افراد در زمینه نقد، تسویه حساب‌های شخصی خود را روی کار می‌آورند، اگر نقد منصفانه داشته باشیم، هدفمان آن خواهد بود که آینده را بسازیم.

 

وی ادامه داد: اما در مجموع در مقوله اخلاق پزشکی و اخلاق حرفه‌ای و ارتباط با نظام سلامت و وزارت بهداشت، نمره خوبی به نظام پزشکی نمی‌دهم. انتظارم از افرادی که در این دوره برای نظام پزشکی انتخاب می‌شوند، آن است که در این فیلد بیشتر کار کنند.

شنبه  05/12/91  9:46

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.