وقتی کمبود خواب موجب سرماخوردگی می‌شود

سلامانه : سرماخوردگی بیماری فصل سرما است که معمولا هر کسی چند بار به آن مبتلا شود و با اینکه بیماری چندان مهمی نیست همین بیماری به ظاهر ساده باعث می‌شود افراد چند روز در منزل بستری شده و از کارهای روزانه خود عقب بیفتند.

دکتر احمد فشارکتی، متخصص کودکان و نوزادان در رابطه با درمان ‌های طبیعی سرماخوردگی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: نعناع، فلفل، زنجبیل، دارچین، عسل و لیمو از جمله مواردی است که در درمان سرماخوردگی بسیار موثر است. 

 وی افزود: بررسی‌ها نشان داده، کمبود خواب فرد را در برابر بیماری‌ها مستعد می‌کند به طور میانگین یک فرد بزرگسال، به روزی ۶ یا ۸ ساعت خواب نیاز دارد. 

دکتر فشارکی تصریح کرد: مایعات داغ و مغذی تاثیر مثبتی روی بیماری سرماخوردگی دارند به خصوص سوپ مرغ، محققان معتقدند که مواد موجود در سوپ مرغ برای مقابله با واکنش التهابی بدن هنگام سرما خوردگی مفید و موثر است. 

 این متخصص کودکان و نوزادان تصریح کرد: خانه بیش از حد گرم، هوای خشک ایجاد می‌کند که محیط مناسبی برای رشد ویروس‌ به حساب می‌آید کاهش درجه حرارت به میزان ۵ درجه استفاده از مرطوب کننده برای حفظ رطوبت در فصل سرما در کاهش ابتلا به سرما خوردگی موثر است. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.