استقبال اوباما از توقف فروشگاه سیگار در یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره ای آمریکا

استقبال اوباما از توقف فروشگاه سیگار در  یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره ای آمریکا

سلامانه : فروشگاه های زنجیره‌ای سی وی اس که بیش از هفت هزار و پانصد شعبه در کل آمریکا دارد، اعلام کرده از ماه اکتبر آینده فروش سیگار و سایر محصولات دخانی را متوقف می کند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا،  از این تصمیم استقبال کرد و گفت:«چنین رویدادی جان بسیاری از مردم را نجات خواهد داد.»


سی وی اس که بیشتر به داروخانه‌هایش شهرت دارد، یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکاست که معمولا در مراکز شهرها شعبه‌های فراوان و حتی شبانه روزی دارد و اغلب اجناسی مرتبط با نیازهای روزانه و دم ‌دستی شهروندان را تامین می‌کند.


لَری مرلو، مدیرعامل سی وی اس با اشاره به کاهش دو میلیارد دلاری درآمدهای سالانه سی وی اس گفت:« انجام دادن کارهای درست تبعاتی به همراه دارد که باید پذیرفت. سیگار نباید در کنار محصولاتی که سلامت افراد را حفظ می کنند قرار گیرد.»


او افزود:« وقتی ما آینده خود را به عنوان یک داروخانه و فروشگاهی که قرار است محصولاتی برای بهبود سلامت جامعه عرضه کند ارزیابی می‌کنیم، می‌بینیم در افق پیش روی ما سیگارو تنباکو جایگاهی ندارد.»

هفت هزار و ششصد شعبه این فروشگاه برای ۲۶ هزار نفر شغل ایجاد کرده که بسیاری از آنها داروساز، پرستار و بهیار هستند.


نخستین بار است که یک فروشگاه زنجیره‌ای آمریکایی از سود کلان فروش سیگار چشم پوشی می کند. 


در یک دهه اخیر، مقامات بهداشتی بسیاری از شهرهای آمریکا و کانادا، به امید کاهش سیگاری ها قوانین سختگیرانه‌ای برای عرضه و مصرف محصولات دخانی وضع کرده‌اند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.