بیماری پارکینسون و ملانوما ممکن است با هم بروز کنند

سلامانه : به گفته محققان، مبتلایان به بیماری پارکینسون، چهار برابر بیشتر از دیگران به سرطان پوستی ملانوما مبتلا می‌شوند و افراد مبتلا به ملانوما نیز چهار برابر بیشتر از دیگران پارکینسون می‌گیرند.

اگرچه پزشکان از قبل راجع به رابطه بین این دو بیماری اطلاع داشتند، هنوز نمی‌دانند که چرا ابتلا به یکی از این بیماری‌ها، شانس ابتلا به دیگری را بالا می‌برد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از MedLinePlus، دکتر لورن دالوین، مؤلف نخست این مطالعه، گفت: «تحقیقات آینده باید بر تشخیص ژن‌های مشترک، پاسخ‌های ایمنی و تماس‌های محیطی که ممکن است پیونددهنده این دو بیماری باشند، تمرکز کنند.»


او گفت: «اگر بتوانیم عامل ارتباط بین بیماری پارکینسون و ملانوما را پیدا کنیم، بهتر می‌توانیم به بیماران و خانواده‌های آنها راجع به خطر ابتلا به بیماری دیگر، مشاوره دهیم.»


بیماری پارکینسون یک اختلال پیشرونده مغزی است. علائم این بیماری شامل لرزش، خشکی و دشواری در راه رفتن است.


ملانوما یک نوع سرطان پوست است که کمتر از دیگر انواع سرطان‌های پوستی بروز می‌کند، اما بنا بر اعلام جامعه سرطان امریکا، ملانوما مرگ‌بارتر از دیگر سرطان‌های پوستی است. معمولاً اولین علامت ملانوما، ایجاد یک لکه روی پوست یا تغییر اندازه، شکل یا رنگ یک خال است.


این مطالعه در ژورنال Mayo Clinic Proceedings منتشر شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.