بازگشت فلج اطفال به افغانستان؟!

بازگشت فلج اطفال به افغانستان؟!

سلامانه :یک دختربچه افغان مبتلا به فلج اطفال، در پایتخت افغانستان شناسایی شد. این برای اولین بار بعد از سقوط طالبان در سال 2001 است که در کابل چنین موردی دیده می شود.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از «BBC»، وزارت بهداشت افغانستان بعد از شناسایی این دختر 3 ساله، دستور واکسیناسیون در نقاط مختلف پایتخت را داده است. این بیماری در افغانستان، پاکستان و شمال نیجریه هم چنان شیوع دارد اما در بقیه دنیا تقریبا ریشه کن شده. در این 3 کشور، نیروهای افراطی اسلامی مانع از فعالیت گروه هایی می شوند که قصد مبارزه با این بیماری را دارند.


البته با تغییر رویه طالبان در افغانستان و اینکه در سال های اخیر اجازه واکسیناسیون را داده اند، موارد ابتلا به فلج اطفال در این کشور رو به کاهش بوده؛ برای همین، دیده شدن یک مورد در کابل باعث نگرانی مسوولان بهداشت در افغانستان شده است. این دختر بچه در محله ای فقیر در شرق کابل زندگی می کند و در واکنش به این مورد، کارکنان بهداشت تلاش کرده اند به تک تک خانه های این منطقه بروند و همه افراد را بررسی کنند. در این منطقه آب لوله کشی یا برق وجود ندارد و با وجود سرما، بعضی ها در چادر زندگی می کنند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.