کدام افراد مستعد ترک‌های پوستی هستند؟

سلامانه : ترک‌های شکمی فقط در دوران بارداری ایجاد نمی‌شوند و راهکار‌ درمانی تا زمانی موثر خواهد بود که این ترک‌ها قرمز باشند.


منصور نصری کاشانی متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ترک‌های شکمی بعد از بارداری کمرنگ می‌شوند اما جنس آنها تغییر نمی‌کند این ترک‌ها در ابتدا قرمز هستند و به تدریج همرنگ پوست می‌شوند.


وی افزود: کسانی که قصد دارند اقدام درمانی برای برطرف کردن این ترک‌ها انجام دهند یکی از این اقدامات استفاده از لیزر pdl است ،لیزر تا زمانی که ترک‌های شکمی قرمز هستند موثر هستند و هنگامی که از قرمزی بیافتند این لیزر تاثیر چندانی نخواهد داشت.


نصری کاشانی تصریح کرد: ترک‌های شکمی فقط در دوران بارداری ایجاد نمی‌شوند کسانی که در سنین رشد هستند در ناحیه کتف‌ها، کشاله های ران، زانو‌ها دچار این ترک‌ها می‌شوند همچنین کسانی که کورتون مصرف می‌کنند نیز مستعد ترک‌های شکمی می‌باشند.


این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: هنگامی که ترک‌ها قرمز هستند از لیز‌های pdl برای درمان استفاده می‌کنند و زمانی که ترک‌های شکمی بی رنگ می‌شوند از تکنیک میرکویندلیگ‌ استفاده می‌کنند در این تکنیک سوزن‌های زیادی که تاثیرات مختصری دارد همچنین از لیزر‌های فرکشنان نیز بهره می‌گیرند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.