آیا بازی‌های کامپیوتری بر ماده خاکستری مغز اثر می‌گذارند؟

سلامانه : مطالعه جدیدی بیان می‌کند – اما ثابت نمی‌کند – که برخی از بازی‌های کامپیوتری اکشن ممکن است باعث از دست رفتن ماده خاکستری در ناحیه‌ای از مغز شوند که با بیماری ذهنی در ارتباط است.

از طرف دیگر، این مطالعه کانادایی بیان می‌کند که برخی از دیگر افرادی که به بازی‌های کامپیوتری می‌پردازند، ممکن است از بازی کردن سود ببرند.

یکی از روان‌شناسانی که در این مطالعه نقش نداشت گفت که هیچ شاهدی وجود ندارد که نشان دهد بازی‌های کامیپوتری برای مغز مضر هستند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، به گفته مؤلف راهبر مطالعه، گریگوری وست، دانشیار بخش روان‌شناسی دانشگاه مونت‌رئال، نتایج نشان می‌دهند که فواید گزارش‌شده راجع به بازی‌های سبک تیراندازی، مثل بهبود توجه و حافظه کوتاه مدت، ممکن است به قیمت از دست رفتن ماده خاکستری در برخی افراد تمام شوند.

به گفته محققان، تفاوت در عواقب ممکن است بر اساس نوع بازی باشد.

هدف این مطالعه جدید، درک بهتر اثرات مغزی بازی‌های تیراندازی اول‌شخص و سوم‌شخص مثل Call of Dute، Battlefield و Medal of Honor بود.

نتایج نشان داد که ماده خاکستری در هیپوکامپ کسانی که از استراتژی‌های فضایی برای راهیابی استفاده می‌کردند، رشد کرد. اما ماده خاکستری در افرادی که بازی‌های یکسان را با پاسخ‌های از پیش‌یادگرفته‌شده انجام می‌دادند کوچک شد.

این مطالعه در نسخه ۷ آگوست ژورنال Molecular Psychiatry منتشر شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.