فقط حدود یک‌سوم امریکایی‌ها از کاندوم استفاده می‌کنند

سلامانه : کاندوم می‌تواند از حاملگی و انتشار بیماری‌های مقاربتی جلوگیری کند اما یک گزارش جدید نشان می‌دهد که فقط حدود یک سوم افراد در امریکا از کاندوم استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، کیسی کوپن، مؤلف این گزارش و متخصص آمار مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده (CDC)، گفت: «استفاده از کاندوم یک معضل سلامت عمومی است.»


او گفت: «بیماری‌های مقاربتی می‌توانند به عواقب درازمدت، مثل ناباروری بی‌انجامند. اگر کاندوم به صورت مداوم و صحیح استفاده شود، از شانس ابتلا به HIV و بیماری‌های مقاربتی می‌کاهد.»


بنا بر آمار CDC، هر سال حدود ۲۰ میلیون مورد جدید از بیماری‌های مقاربتی در ایالات متحده تشخیص داده می‌شوند. این عفونت‌ها شامل ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، سوزاک، کلامیدیا، سفیلیس، هپاتیت و HIV است.


عوامل زیادی بر استفاده یا عدم استفاده از کاندوم تأثیر می‌گذارند. این عوامل شامل میل زن به بارداری، تجربه استفاده از دیگر روش‌های ضد بارداری و نوع رابطه شرکای جنسی می‌باشند.
کوپن گفت: «افرادی که خارج از چارچوب ازدواج رابطه جنسی دارند، بیشتر از کاندوم استفاده می‌کنند.»


دکتر جیل ریبین، از متخصصین این حیطه، گفت: «کاندوم‌ها در پیشگیری از بیماری مقاربتی نقش دارند. اکثر افراد تا وقتی که دیگر دیر شده و نابارور یا مریض شده‌اند، از وجود بیماری مقاربتی مطلع نمی‌شوند. حالا که کاندوم این‌قدر اثر محافظتی دارد، چرا کسی باید خودش را در معرض ابتلا به هپاتیت B و C و HIV قرار دهد؟»

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.