وقتی در ساق پا، مورچه حرکت می‌کند!

سلامانه : این بیماری نوعی اختلال حرکتی و اختلال خواب است ،افراد دچار این بیماری به سختی می‌توانند مشکلی حسی مبهم در عمق پاهای خود را توصیف کنند.

علیرضا مقتدر‌ی، متخصص طب فیزیکی و توان بخشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بیماری سندرم پای بی قرار‌ ،نوعی اختلال حرکتی و اختلال خواب است. افراد مبتلا به این بیماری اکثرا نمی‌توانند به خواب روند یا مکر‌را از خواب بیدار می‌شوند.

وی افزود: احساس کشیدگی، سوزش، گز‌گز، احساس کاذب حرکت مایع یا حرکت هر چه در ساق‌ پاها مواردی ‌هستند که بیماران ذکر می‌کنند.


مقتدی‌ تصریح کرد: علائم با حرکت دادن پاها بهتر می‌شوند و موقع استراحت بدتر می‌شوند همچنین اوج علائم عصر‌ها و شب‌ها است ،گاهی همراه این بیماری پرش در پاها، بلافاصله پس از خواب رفتن یا در طی خواب رخ می‌دهد این بیماری بسیار شایع است ولی اغلب بیماران نمی‌دانند که این یک اختلال در سیستم مغز و اعصاب است.


این متخصص طب فیزیکی و توان بخشی در رابطه با علت این بیماری خاطر نشان کرد: علت قطعی این بیماری معلوم نیست ممکن است در اثر مصرف برخی دارو‌ها بروز پیدا کند این بیماری ممکن است در حاملگی، نارسایی کلیه، کمبود آهن ، مشکلات تیروئید و بیماری‌ةای سیستم اعصاب محیطی رخ دهد.


وی در رابطه با درمان این بیماری گفت: ترک قوه، ترک سیگار ورزش روزانه باعث درمان این بیماری می‌گردد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.