درمانی جدید برای یک سرطان کشنده خون

سلامانه :سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا (FDA) داروی ضد سرطان Besponsa (اینوتوزوماب اوزوگامیسین) را برای درمان لوسمی لنفوبلاستیک حاد (ALL) سلول B مورد تأیید قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، ALL سلول B یک سرطان سریعاً پیشرونده است. این بیماری زمانی بروز می‌کند که مغز استخوان بیش از حد لازم لنفوسیت B که یک نوع گلبول سفید است، بسازد. بنا بر تخمین‌های مؤسسه ملی سرطان ایالات متحده، انتظار می‌رود که امسال ۶ هزار امریکایی به این سرطان دچار شده و بیش از ۱۴۰۰ نفر از آنان بر اثر این بیماری بمیرند.

دکتر ریچارد پزدور، رئیس مرکز انکولوژی FDA، گفت: «بالغین مبتلا به ALL سلول B که به درمان اولیه جواب نداده یا پس از درمان دچار عود شده‌اند، امید به زندگی معمولاً پایینی دارند. برای این بیماران درمان‌های معدودی وجود دارد و تأییدیه امروز، یک چاره درمانی هدفمند و جدید را فراهم می‌کند.»

این داروی جدید در مطالعات بالینی با بیش از ۳۲۶ فرد مبتلا به بیماری مکرر یا عود کننده که یک یا دو بار تحت درمان‌های دیگر قرار گرفته بودند، مورد ارزیابی قرار گرفت. بیش از ۳۵ درصد افراد مورد مطالعه تا هشت ماه پس از مصرف این دارو، بهبودی کامل خود را به دست آوردند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.