۳۰ درصد افراد بزرگسال به کبد چرب مبتلا هستند

سلامانه : آمار‌های جهانی نشان می‌دهند؛ که در حال حاضر، حدود 10 تا 30 درصد افراد بزرگسال در دنیا به ویژه در کشور‌های پیشرفته و صنعتی، به کبد چرب مبتلا هستند.

محمد علی موذنی متخصص گوش و کبد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر به دلایلی همچون الگو‌های نامناسب غذایی و شیوع چاقی، بیماری کبد چرب نیز به شدت گسترش یافته است.

وی با اشاره به اینکه هم در کشور‌های درحال توسعه و هم در کشور‌های توسعه یافته کبد چرب یک مشکل مهم بهداشتی و درمانی است اظهار داشت: "کبد چرب" در بین افراد بزرگسالان به ویژه در سنین میانسالی و نزدیک به سالمندی بیشترین شیوع را دارد.


موذنی گفت: آمار‌های جهانی نشان می‌دهند، که در حال حاضر حدود 10 تا 30 درصد افراد بزرگسال در دنیا به ویژه د رکشور‌های پیشرفته و صنعتی، به کبد چرب مبتلا هستند.


وی یاد آور شد: اگر چه "کبد چرب" در کشور‌های در حال توسعه شیوع کمتری در مقایسه با کشور‌های صنعتی و پیشرفته داشته است، اما بررسی‌ها و شواهد موجود نشان می‌دهند، که این بیماری در کشور‌ةای در حال توسعه با سرعت قابل ملاحظه‌ای در حال گسترش است.


موذنی افزود: متاسفانه در کشور‌مان نیز به دلیل عادات نامناسب غذایی و شیوع چاقی و اضافه وزن موارد ابتلا به کبد چرب نیز در حال افزایش است و این موضوع یک نگرانی عمده محسوب می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.