دیابتی‌ها با مشورت متخصص طب سنتی،گیاه دارویی مصرف کنند

دیابتی‌ها با مشورت متخصص طب سنتی،گیاه دارویی مصرف کنند

یک فوق تخصص غدد و بیماری‌های متابولیسم بزرگسالان تاکید کرد: دیابتی‌ها با نظر متخصص طب سنتی گیاه دارویی مصرف کنند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، دکتر مسعود رحمانیان با تاکید بر اینکه دیابتی‌ها تحت نظر متخصص طب سنتی از گیاهان دارویی یا داروهای گیاهی استفاده کنند، گفت: از آنجایی که مطالعه‌ای علمی بر روی بسیاری از تمام گیاهان دارویی صورت نگرفته و اثربخشی آن‌ها به اثبات نرسیده است بنابراین توصیه می‌شود این بیماران در درجه اول با نظر و تجویز متخصص طب سنتی از گیاهان دارویی استفاده کنند همچنین به هیچ عنوان داروهای گیاهی را جایگزین داروهای دیابتی خود نکنند.

 

این فوق تخصص غدد و بیماری‌های متابولیسم خطاب به خانواده توصیه کرد: والدین به فرزندان خود انجام فعالیت‌های ورزشی و نحوه صحیح غذا خوردن را آموزش دهند چرا هم اکنون چاقی و اضافه وزن در کودکان در حال افزایش است که در ‌نهایت می‌تواند زمینه بروز دیابت را در سنین کودکی و بزرگسالی در کودک فراهم کند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی، همچنین بر عدم مصرف غذاهای فست فود، پرهیز از نوشیدن نوشابه‌های گازدار و انرژی زا، عدم مصرف چیپس و مواغذایی چرب و چاق کننده تاکید و خاطرنشان کرد: والدین فرزندانشان را به افزایش مصرف میوه و سبزیجات تشویق کنند. همچنین فرزندن را به انجام فعالیت‌های ورزشی ترغیب کنند و ورزش را در برنامه روزانه خود و فرزندانشان بگنجانند.

 

رئیس مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت یزد همچنین توصیه کرد: تمام افراد بالای یی سال و افراد زیر یی سال که دارای فاکتورهای خطر دیابت از جمله سابقه دیابت در خانواده، بی‌تحرکی و اضافه وزن هستند ضمن مراجعه به پزشک و انجام آزمایش خون از عوارض دیابت پیشگیری کنند.

یکشنبه  06/12/91   9:54

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.