«حسگر خلق و خو » دستیار خانگی روانشناسان

«حسگر خلق و خو » دستیار خانگی روانشناسان

افراد مبتلا به تنش، افسردگی و اضطراب اغلب باید تغییرات خلق و خوی خود را در طول روز ثبت کرده و به روانشناسان در تنظیم دقیق درمان آنها کمک کنند که اکنون این کار با یک برنامه جدید حسگر احساسات تلفن هوشمند ساده‌تر شده است.

 

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، از آن جا که این بیماران اغلب فراموش می‌کنند حالت‌های خود را ثبت کنند، برنامه Xpression شرکت انگلیسی EI Technologies با تولید خودکار دفترچه خاطرات خلق و خوی فرد به روانشناسان تمام اطلاعات مورد نیاز آنها را ارائه می‌کند.

 

این برنامه به تغییرات در صدای فرد گوش می‌دهد که نشانگر یکی از پنج حالت آرام، شاد، غمگین، خشمگین یا ترسیده/مضطرب است. سپس خلق و خوی فرد را با زمانهای رویداد آنها فهرست کرده و بطور خودکار آن را در انتهای روز برای روانشناس ارسال می‌کند.

 

این برنامه برای کار باید همیشه روشن باشد و هر ثانیه به صدای کاربر گوش کند. این برنامه همچنین به صدای فرد در زمان مکالمات تلفنی نیز گوش می‌کند. در زمان سکوت کاربر این برنامه هیچ کاری انجام نخواهد داد.

 

همچنین هیچ کدام از حرفهای کاربر در این برنامه ثبت نخواهد شد و در عوض ویژگیهای صوتی وی مانند گام صدا که با حالت احساسی فعال می‌شوند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

در ابتدا Xpression 200 میلی ثانیه گزارش صوتی را به یک سرور از راه دور ارسال کرده که در آن یک سیستم یادگیری دستگاه بر روی خلق و خوی انسان پیش از ارسال مجدد آن به برنامه برای ذخیره کار می‌کند. عواملی مانند بلندی صدا، شدت، تغییر گام صدا و سرعت کلام به سیستم اجازه می‌دهد تا به دقت حالت احساسی کاربر را تخمین بزند.

یکشنبه 06/12/91    10:14

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.