شستشو با آب سرد بهترین راه درمان حساسیت چشم

سلامانه : شستشوی چشم با آب سرد بهترین راه درمان "حساسیت" بهاره در ناحیه چشم است همچنین توصیه می‌شود افراد به جای مالیدن چشم، عامل حساسیت‌زا از خود دور کنند.

امین‌الله نیک اقبالی متخصص چشم پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: افرادی که زمینه حساسیت دارند در فصل بهار به خاطر گرده افشانی و جوانه زدن گل‌ها بیشتر دچار "حساسیت" مربوط به این فصل می‌شوند همچنین این امکان وجود دارد که حساسیت در این دسته از افراد عود کند.

وی گفت: معمولا حساسیت در تمام قسمت‌های بدن رخ می‌دهد اما در چشم بیشتر دیده می‌شود؛ خارش، سوزش، قرمزی و آبریزش ازعلائم حساسیت درناحیه چشم است که ممکن است به مرور، مزمن شود و حتی در بعضی از موارد منجر به عفونت چشم شود.


این متخصص چشم‌پزشکی، بهترین راه درمان حساسیت فصل بهار را پرهیز از مواد حساسیت‌زا دانست و افزود: از آنجایی که شناخت عوامل حساسیت‌زا برای پزشکان کمی سخت است، افراد باید خود دقت داشته باشند که به چه نوع مواد غذایی، گیاه یا عطر حساسیت دارند و از آنها اجتناب کنند.


نیک‌اقبالی اضافه کرد: شستشوی چشم با آب سرد بهترین راه درمان حساسیت بهاره در ناحیه چشم به شمار می‌رود همچنین توصیه می‌شود افراد به جای مالیدن چشم‌ها، عامل حساسیت‌زا را از خود دور کنند، ضمن اینکه در بعضی از موارد بیمار می‌تواند از داروهای آرامبخش استفاده کند البته باید به این نکته توجه داشت که استفاده طولانی مدت از داروهای کورتون‌دار برای تسکین علائم حساسیت، عوارضی را به دنبال خواهد داشت و به همین دلیل بهتر است از داروهای غیر کورتورن‌دار استفاده شود.


وی درباره اینکه آیا نور خورشید می‌تواند موجب حساسیت بهاره شود، افزود: نور خورشید به تنهایی ایجاد حساسیت نمی‌کند اما می‌تواند عامل تحریک کننده باشد، از آنجایی که شدت تابش نور خورشید در فصل بهار بیشتر می‌شود، بهتر است افراد برای جلوگیری از حساس شدن چشم به نور از عینک‌های آفتابی استفاده کنند.


این فوق‌تخصص چشم‌پزشکی، گرد و خاک را یکی دیگر از عوامل تشدید حساسیت خصوصا در فصل بهار دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از لوازم آرایش نیز می‌تواند حساسیت بهاره را تشدید کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.