بیشتر بودن خطر نارسایی قلبی در زنان باردار سیاه‌پوست

سلامانه : مطالعه جدیدی نشان می‌دهد زنان سیاه‌پوست امریکایی دو براببر بیشتر از زنان دیگر گروه‌های نژادی در معرض ابتلا به نوعی از نارسایی قلبی مربوط به حاملگی هستند.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، کاردیومیوپاتی حوالی زایمان (PPCM) یک عارضه کشنده است که می‌تواند در ماه آخر حاملگی یا تا پنچ ماه پس از زایمان رخ دهد. این اختلال موجب بزرگ شدن حفره‌های قلب و تضعیف عضلات آن می‌شود. در نتیجه این اتفاقات جریان خون کاهش یافته و بر ریه‌ها، کبد و دیگر اندام‌ها اثر می‌گذارد.
محققان به آنالیز پرونده پزشکی ۲۲۰ زن مبتلا به PPCM پرداختند. زنان سیاه‌پوست مبتلا به PPCM جوان‌تر بودند (۲۷ سال در مقابل ۳۱ سال)، بیماری شدیدتری داشتند و بهبود آنها بیشتر از زنان سفیدپوست، هیسپانیک یا آسیایی طول کشید.
دکتر زولتان آرانی، مؤلف ارشد این مطالعه و استاد بیماری‌های قلب و عروق در دانشگاه پنسیلوانیا، گفت:‌ «نه تنها زنان سیاه‌پوست امریکایی دو برابر بیشتر در معرض خطر قرار دارند، بلکه در این مطالعه دریافتیم که بهبودی آنها دو برابر بیشتر طول می‌کشد و دو برابر بیشتر از دیگران ممکن است که اصلاً خوب نشوند و نارسایی قلب آنها تا چند ماه پس از زایمان ادامه پیدا کند.»
این مطالعه در Journal of the American Medical Association منتشر شد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.