کودک خردسال را چه زمانی باید به بخش اورژانس برد؟

سلامانه :نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که بسیاری از والدین درست نمی‌دانند که چه زمانی باید کودک خود را به بخش اورژانس بیمارستان ببرند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، دکتر گری فرید، سرپرست بیمارستان اطفال سی اس مات از دانشگاه میشیگان، گفت: «وقتی کودکان خردسال به شرایط اضطراری و اورژانسی دچار می‌شوند، والدین باید بتوانند راجع به انجام کمک‌های اولیه در خانه یا بردن آنها به مراکز اورژانس تصمیم‌گیری کنند.»
فرید گفت: «گزارش ما بیان می‌کند که برخی والدین برای شرایط معمولی که می‌شود در خانه هم از پس آن برآمد به بخش اورژانس مراجعه می‌کنند. گاهی وقت‌ها تعیین اینکه چه چیزی فی‌الواقع اورژانسی است می‌تواند برای والدینی که می‌خواهند تصمیم درستی بگیرند، گیج‌کننده باشد.»
محققان با جمع‌آوری پرسشنامه از ۴۰۰ پدر و مادری که حداقل یک بچه داشتند، دریافتند که تنها نیمی از آنها می‌دانست در هنگام خفگی کودک باید چه کند. ۱۰ درصد از والدین گفتند که به خاطر سوختگی مختصر با ظرف داغ، کودک خود را به اورژانس می‌برند و نزدیک به یک‌سوم آنها گفتند که اگر کودک‌شان قرص بلعیده باشد، به اورژانس مراجعه می‌کنند.
اما گاهی اوقات هم انتخاب اورژانس، ضررهایی دارد. مثلاً باید سریع به فریاد کودکی که در حال خفگی است رسید و نباید برای رفتن به اورژانس تعلل کرد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.