مردان زودتر به فیبریلاسیون دهلیزی دچار می‌شوند

سلامانه :مطالعه جدیدی بیان می‌کند که مردان یک دهه زودتر از زنان به فیبریلاسیون دهلیزی دچار می‌شوند. فیبریلاسیون دهلیزی به یک نوع ضربان نامنظم قلب گفته می‌شود که خطرناک است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، محققان آلمانی دریافتند که اگرچه اضافه‌وزن شانس ابتلا به این عارضه را در هر دو جنس بالا می‌برد، این افزایش در جنس مذکر بیشتر است.
دکتر کریستینا مگنوسن، مؤلف این مطالعه، گفت: «مهم است که عوامل خطرساز فیبریلاسیون دهلیزی را که قابل تغییر هستند، بهتر درک کنیم.»
او که در مرکز آموزشی قلب هامبورگ استاد طب داخلی و بیماری‌های قلب است، گفت: «اگر استراتژی‌های پیشگیری در هدف قرار دادن این عوامل خطرساز موفق عمل کنند، انتظار داریم که شاهد افت چشمگیری در بروز فیبریلاسیون‌های دهلیزی باشیم.»
فیبریلاسیون دهلیزی به این معناست که حفرات بالایی قلب که به آنها دهلیز گفته می‌شود، به جای تپیدن فقط بلرزند. در این مطالعه ۱۳ ساله، این عارضه باعث افزایش سه برابری احتمال مرگ زودرس شد.
بنا بر آمار انجمن قلب امریکا، حدود ۶ میلیون امریکایی به این عارضه دچارند و انتظار می‌رود که این رقم تا سال ۲۰۳۰ دو برابر شود.
این مطالعه در روز ۱۶ اکتبر در ژورنال Circulation منتشر شد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.