غذاهایی که برچسب «سالم» دارند هم می‌توانند شما را چاق کنند

سلامانه :وقتی سراغ غذاهایی می‌روید که برچسب «سالم» دارند، مراقب باشید. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اگر این محصول‌های قند پنهان بالایی داشته باشند، بعداً بیشتر ریزه‌خواری می‌کنید.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، به گفته نایومی مندل، محقق راهبر این مطالعه و استاد بازاریابی در دانشگاه ایالت آریزونا، مطالعات پیشین نشان داده‌اند که غذاهای قنددار می‌توانند باعث شوند که فرد در طول روز احساس گرسنگی بیشتری کند.
اما این یافته‌های اخیر نشان می‌دهند که اگر روی بسته‌بندی محصولات، هشدار درج شود، این افراد می‌توانند کنترل بیشتری بر گرسنگی ناشی از مصرف قند به دست آورند.
مندل گفت: «وقتی که مردم فکر کنند چیزی سالم است، زیاد آن را در ذهن خود مرور نمی‌کنند و عوامل فیزیولوژیک بر آنها چیره می‌شوند. اما وقتی فکر کنند که چیزی ناسالم است، می‌توانند تکانه‌های جسمی خود را در بند بکشند.»
مندل می‌گوید که بیشتر نگران اثر غذاهای صبحانه است که روی‌شان برچسب سالم وجود دارد، اما اغلب حاوی مقادیر زیادی قند هستند.
او گفت: «مردم فکر می‌کنند که دارند روزشان را با صبحانه سالم شروع می‌کنند، اما در واقع دارند خودشان را مستعد گرسنگی در طول روز و مصرف زیاد مواد غذایی می‌کنند.»
این مطالعه در ژورنال Appetite منتشر شد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.